API Entegrasyon Dokümanları

ZporsData API Başlangıç

ZporsData API Nedir?

ZporsData API, spor dallarına ait karşılaşmaların hangi tarihte, kiminle, nerede oynanacağını ve takım, oyuncu bilgileri, karşılaşmalara verilen oranlar gibi bir çok verilerinin toplu halde XML ya da JSON formatlarında sunulduğu bir yapıdır. 

API hizmetimizi kullanarak karşılaşmalara ait bir çok veriyi hızlı ve zahmetsiz bir şekilde listeleyebilir ve sistemleriniz için kullanabilirsiniz. ZporsData API hizmetlerinden faydalanmak istiyorsanız ve hizmet almakta kararlıysanız öncelikle sistemimize üye olmanız gerekmektedir. Sonraki aşamalar da doküman sayfasını inceleyerek ihtiyaçlarınızı belirleyebilir ve ürün/hizmetler sayfamızdan ihtiyacınızı karşılayan hizmeti satın alabilirsiniz. 

 Eğer satış aşamasıyla ilgili aklınızda sorular varsa canlı destek sistemimizden ya da sisteme üye olduktan sonra giriş yaparak destek talebi oluşturarak sorularınıza cevap arayabilirsiniz.

ZporsData API nasıl kullanmaya başlayabilirim?

ZporsData API hizmeti kullanmaya başlamak için gerçekleştireceğiniz adımlar çok basittir. Öncelikle sistemimize üye olmanız gerekmekte. Lütfen üyelik oluşturma aşamasında gereken gizlilik politikası,  kullanım şartlarıkullanıcı sözleşmesi ve çerez politikası dokümanlarını okumayı unutmayınız. Üye kayıt aşaması bittikten ve hesabınız oluşturulduktan sonra tüm şartları kabul etmiş sayılırsınız. 

Tüm bunları yaptıktan sonra ürün/hizmetler sayfasından size uygun olan bir hizmeti satın almalısınız. Satın alma işlemini tamamladığınızda müşteri paneliniz > siparişlerim sayfasında ilk aşamada beklemede olarak görüntülenecektir. 

Hizmetinizin tamamen aktif olabilmesi için ve kullanım sağlamaya başlamak için hizmetinize ait gerekli ödemeyi yapmalı ve destek paneli üzerinden bu bildirimi sağlamalısınız. Ödeme için bir destek talebi oluşturmalı ve ödeme kanallarını öğrenerek ürün/hizmet ücretini ödemelisiniz. Ödeme yaptıktan sonra aynı destek talebi üzerinden ödeme yaptığınızı bildiriniz ve ödemeniz destek yetkilimiz tarafından onaylandıktan sonra ürün/hizmetinizi kullanmak için artık müşteri paneliniz > ürün/hizmetlerim sayfasından hizmetinizi seçerek detay sayfasına gidebilir ve erişim için api_key anahtarını alabilirsiniz. 

Tebrikler ve ZporsData ailesine hoş geldiniz   😎

ZporsData API Nasıl Çalışır?

ZporsData API kullanımı kolay bir erişim yapısına sahiptir. HTTP sorguları ile API içerisinde yer alan verilere rahatça erişebilirsiniz. GET ya da POST sorgu metotlarını kullanarak veri erişimlerini sağlayabilirsiniz. Hangi sorgu metotları ile mümkün olan sorgular doküman yapısında belirtilmiştir. Belirtilen sorgu metotları dışında farklı metot kullanımlarının bir karşılığı olmayacaktır. Bu aşamalardan önce bir api_key ihtiyacınız vardır. Daha sonrasında erişim sağlamak istediğiniz veri kaynaklarıyla ilgili yapılara dokümanımızı inceleyerek kullanıma başlayabilirsiniz. 

ZporsData API İstek/Sorgu Limiti Nedir?

İstek sınırları, edinmiş olduğunuz bir hizmetin sorgu sınırı olduğu anlamını taşımaktadır. Herhangi bir hizmet edinmek istediğiniz de şayet hizmet içeriğinde sorgu limiti ile ilgili bir şey görüyorsanız bu hizmetin günlük/aylık gibi periyotlar da sorgu sınırları mevcut olduğu anlamına gelmektedir. 

Bu konuda detaylar hizmetin açıklama kısmında yer almaktadır. Hizmetinizin bir sınırı mevcutsa ve bu kullanımı hızlı tüketirseniz, sorgu limit hakkınızı doldurduğunuzu gösteren bir uyarı ile karşılaşmaya başlar ve verileri görüntüleyemezsiniz. 

Böyle bir durumla karşılaştığınızda hizmetinize ekstra olarak sorgu limiti satın alarak aktif edebilir ve kullanıma devam edebilirsiniz.


API Key (API Erişim Anahtarı) Nedir?

ZporsData API kullanabilmek için öncelikle bir API_KEY, yani API erişim anahtarına ihtiyacınız vardır. Bu anahtar API de yer alan, size ait verilere erişmenizi sağlar. Eğer bir  ürün/hizmet satın almışsanız ve ödeme yaparak aktif hale getirmişseniz, müşteri paneliniz de yer alan ürün/hizmetlerim sayfasından ilgili hizmetin detaylarını görüntüleyerek, o hizmete ait erişim anahtarınızı, yani api_key kodunuzu alabilirsiniz. Bu anahtar kodunu edindikten sonra diğer doküman verilerini kullanarak erişim hakkınız bulunan verileri kullanabilir ve projelerinizde işleyebilirsiniz. 

API anahtarınızı kimseyle paylaşmamanız sizin için önemli bir güvenlik detayıdır. Sizin dışınızda 3. kişiler bu erişim anahtarına sahip olursa, hizmetinizi sizin izniniz olmadan kullanabilir ve sorgu limitiniz konusunda sorun yaşayabilirsiniz.  Bu erişim anahtarının 3. kişilerin eline geçip geçmeme durumu sizin elinizdedir ve sizin sorumluluğunuzdadır. 

HTTP İstek Metotları

HTTP‘nin açılımı “Hyper Text Transfer Protocol” yani “Hiper Metin Transfer Protokolü“dür. HTTP protokolü ağ üzerinden web sayfalarının görüntülenmesini sağlayan protokoldür. HTTP protokolü istemci (PC) ile sunucu (server) arasındaki alışveriş kurallarını belirler. Port olarak ise 80 portunu kullanır. İstemci sunucuya bir istek gönderir. Bu istek Internet Explorer, Google Chrome veya Mozilla Firefox gibi web browser’lar aracılığıyla iletilir. Sunucu bu isteği alır ve Apache veya IIS gibi web sunucu programları aracılığıyla cevap verir.


Bu durumdan dolayı istek tanımlarına, HTTP istek metotları diyoruz.  Bu istek metotlarında API erişimi için GET ve POST metotlarını kullanmalısınız.


HTTP spesifikasyonunun tasarımına göre, GET istekleri yalnızca verileri okumak için kullanılır ve verileri değiştirmez. Bu nedenle, bu şekilde kullanıldığında güvenli kabul edilir. 


POST kullanımı bazı durumlar da ihtiyacınız olacaktır. Mesela API üzerinde size ait kaynaklar da değişim mümkün olduğunda POST metodu ile bu değişimleri sağlayabilirsiniz. Fakat şu an için buna gerek olacak bir veri yapısı mevcut değildir.

API Hata Kodları
Örnek API Hata Mesajı;
{
 "success": false,
 "status": {
  "code": 400,
  "codemessage": "Bad Request"
 },
 "message": "Böyle bir kaynak mevcut değil, lütfen kontrol ederek tekrar deneyiniz!",
 "message_code": 4001
}
Hata Kodu Mesaj Anlamı
100 Continue Devam
101 Switching Protocols Anahtarlama Protokolü
102 Processing İşlem
200 OK Tamam
201 Created Yaratıldı
202 Accepted Onaylandı
203 Non-Authoritative Information Yetersiz Bilgi
204 No Content İçerik Yok
205 Reset Content İçeriği Baştan al
206 Partial Content Kısmi İçerik
207 Multi-Status Çok-Statü
210 Content Different Farklı İçerik
300 Multiple Choices Çok Seçenek
301 Moved Permanently Sürekli Taşındı
302 Moved Temporarily Geçici Taşındı
303 See Other Diğerlerine Bak
304 Not Modified Nitelenemedi
305 Use Proxy Proxy Kullan
307 Temporary Redirect Geçici olarak yeniden gönder
400 Bad Request Kötü İstek
401 Unauthorized Yetkisiz
402 Payment Required Ödeme Gerekli
403 Forbidden Yasaklandı
404 Not Found Sayfa Bulunamadı
405 İzin verilmeyen Metod
406 Not Acceptable Kabul Edilemez
407 Proxy Sunucuda login olmak gerekli
408 İstek zaman aşamına uğradı
409 Conflict (Hatlar) Çakıştı,Çakışma
410 Gone Bak
411 Length Required
412 Precondition Failed
413 Request Entity Too Large
414 Request-URI Too Long
415 Unsupported Media Type
416 Requested range unsatifiable
417 Expectation failed
422 Unprocessable entity
423 Locked
424 Method failure
500 Internal Server Error
501 Uygulanmamış
502 Geçersiz Ağ Geçidi
503 Hizmet Yok
504 Gateway Timeout
505 HTTP Version not supported
API Sayfaları Bilgilendirme

"PreMatches, PreMatchMarkets, LiveMatches, LiveMatchMarkets" gibi sayfalar kendi aralarında eşleşme sağlamaktadır. Bu sayfalar dışındaki diğer sayfalar; "Results, Teams, Players" gibi sayfaların kaynağı betradar'dır. "PreMatches, PreMatchMarkets, LiveMatches, LiveMatchMarkets" sayfaları bu diğer sayfalar ile eşleşme sağlamaz. Bu sayfalar ile eşleşme sağlamak için "PreMatches, PreMatchMarkets, LiveMatches, LiveMatchMarkets" sayfalarında yer alan "betradarId" kullanılmalıdır. 

Demo Kullanımı
GET  https://www.zporsdata.com/api/v1/PreMatches?api_key=3c42ee89a5fc18355e3c6b2d294d20655101e785cab339ddcf3c46725f02777d4d&lang=tr&format=demo&provider=zporsdata&demo_format=json&sportId=1

ParametreGerekli mi?TipAçıklama
api_keyevetstringHizmetinizin detaylarında yer alan api_key (API erişim anahtarı)'dır.
langevetstringYapının ana dili
formatevetstringDemo hesabına erişim sağlamak için format parametresine "demo" değerini tanımlamalısınız. 
providerevetstringHizmetinizin detaylarında yer alan "Sağlayıcı(Provider)" değerini provider parametresine tanımlamalısınız.
demo_formatevetstring
Hizmet özelliklerinde belirtilen format bilgisidir. demo_format parametresine hizmet özelliklerine göre xml ya da json tanımlamalısınız. 

Bir hizmetin demo yapısına erişmek için öncelikle "Demo" kategorisinden verilerine erişmek istediğiniz ürünü seçiniz. XML ya da JSON kategorilerinde yer alan hizmetlerin başlıkları ile demo sekmesinde yer alan ürünlerdeki başlıklar aynıdır. Demo yapısına erişmek istediğiniz hizmeti seçtikten sonra sepetinize ekleyin ve sipariş oluşturun. Uygun görülmesi halinde siparişiniz onaylanacak ve panelinizde yer alan "hizmetlerim" sayfasından erişim sağlayabileceksiniz. Hizmetiniz aktif edildikten sonra ihtiyacınız olan temel bilgi API erişim anahtarı(api_key)dır. API erişim anahtarınızı nasıl görüntüleyeceğinizi bilmiyorsanız, API Doküman sayfasında yer alan sol menüden "API key nedir?" butonuna tıklayarak detaylı bilgiye erişebilirsiniz. Tüm bu aşamaları gerçekleştirdikten sonra yukarıdaki örnek kullanım şekliyle hizmetinize erişim sağlayabilirsiniz. 

Demo yapısına erişim sağlamak için  sadece "api_key" bilginizi tanımlamanız yeterli olmayacaktır. DEMO yapısına erişmek istediğiniz hizmetin de ekstra detayları mevcuttur. Bunlar; "provider", "demo_format" ve "format" 'tır. 

Demo hizmetine erişim için "format" parametresinin değeri "demo olarak kullanılmalıdır. Yani "format=demo" şeklinde olmalıdır.

"provider" parametresi zorunlu bir parametredir ve DEMO yapısının kaynağını belirtmektedir. Örnek kullanımda "zporsdata" şeklinde tanımlanan değeri, demo yapısına erişmek istediğiniz kaynağın bilgisiyle değişim sağlamanız gerekmektedir. Bu kaynağın bilgisi, panel üzerinde hizmetinizin detaylarında yer alan "Provider (Sağlayıcı)" bilgisidir. Bu değeri API örnek istek URL'sinde "provider" parametresine tanımlamanız gerekmektedir.

Demo yapısında format tanımı "demo_format" parametresi ile sağlamaktadır. "demo_format" parametresi XML ya da JSON şeklinde iki farklı değer alabilir. Bu format bilgisinin bilgisi de hizmetinizin başlığında ve özelliklerinde yer alan kutucuklarda belirtilmiştir. 

Diğer API sayfalarına erişmek için örnek istek adresinde yer alan "PreMatches" değerini, erişim sağlamak istediğiniz diğer API sayfalarının ismi ile değiştirmeniz gerekmektedir. Gerekli değişimi sağladıktan sonra, erişim sağlamak istediğiniz diğer sayfanın parametre gereksinimlerini, parametreler sekmesine geçiş yaparak istek URL'nize eklemelisiniz.

API Hizmetini Kullanmaya Başla

API_KEY ile kimlik doğrulama
GET  https://www.zporsdata.com/api/v1/PreMatches?api_key=3c42ee89a5fc18355e3c6b2d294d20655101e785cab339ddcf3c46725f02777d4d
Parametre Gerekli mi? Tip Açıklama
api_key evet string Hizmet erişim anahtarınız

zporsData API 'yi kullanıma başlamak için öncelikle kimliğinizi doğrulamanız gerekir. Yani satın almış olduğun hizmete ait erişim anahtarı olan api_key bilgisini almanız ve API yapımızda bu bilgiyi göndermeniz gerekir. Aksi halde hizmetinize ait verilere erişemezsiniz. Hatalı bir api_key (erişim anahtarı) kullanırsanız yine aynı şekilde hizmetinize ait verilere erişemeyeceksiniz.

PreMatches (Bülten Karşılaşmaları)
GET  https://www.zporsdata.com/api/v1/PreMatches?api_key=3c42ee89a5fc18355e3c6b2d294d20655101e785cab339ddcf3c46725f02777d4d&sportId=1&lang=tr&format=json&provider=zporsdata&count=1&countryId=7&leagueId=1899

ParametreGerekli mi?TipAçıklama
api_keyevetstringHizmet erişim anahtarınız
sportIdevetintegerSpor dalını tanımlayan ıd bilgisi
leagueIdhayırintegerLig'e göre filtreleme yapabilirsiniz. Fakat bu alandaki leagueId değerleri "PreMatches" "LiveMatches" gibi alanlarda yer alan "leagueId" 'yi kapsamaktadır.
countryIdhayırintegerÜlkeye göre filtreleme yapabilirsiniz. Fakat bu alandaki countryId değerleri "PreMatches" "LiveMatches" gibi alanlarda yer alan "countryId" 'yi kapsamaktadır.
langevetstringVeri yapısının dil tanımı. Örnek; "tr", "en" vb.
formatevetstringListelenen verilerin formatı
providerevetstringHizmetinizin detaylar sayfasında yer alan "Sağlayıcı(Provider)" bilgisini tanımlamalısınız
counthayırintegerListelenecek verilerin sayısı

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<root>
  <PreMatches>
   <PreMatches>
     <matchId>10512331</matchId>
     <betradarId>23581545</betradarId>
     <name>FC Krasnodar - PAOK Selanik</name>
     <start_date_tr_full>22 Eylül 2020 Salı 22:00:00</start_date_tr_full>
     <start_date_tr>22-09-2020 22:00:00</start_date_tr>
     <start_date_utc>2020-09-22T19:00:00Z</start_date_utc>
     <listed_date_utc>2020-09-22T19:00:00Z</listed_date_utc>
     <sport>
      <id>4</id>
      <name>Futbol</name>
     </sport>
     <league>
      <id>1899</id>
      <countryId>7</countryId>
      <name>Şampiyonlar Ligi - Ön Eleme</name>
     </league>
     <country>
      <id>7</id>
      <name>Avrupa</name>
      <country_code>EUR</country_code>
     </country>
     <teams>
      <teams>
        <teamId>2533092</teamId>
        <team_name>FC Krasnodar</team_name>
        <team_short_name>Krasnodar</team_short_name>
        <team_jerseyId>2533092_1</team_jerseyId>
        <team_jersey_img_url>https://media.itsfogo.com/media/upload/live/participants/4/2533092_1.png</team_jersey_img_url>
      </teams>
      <teams>
        <teamId>2517864</teamId>
        <team_name>PAOK Selanik</team_name>
        <team_short_name>PAOK Selanik</team_short_name>
        <team_jerseyId>2517864_1</team_jerseyId>
        <team_jersey_img_url>https://media.itsfogo.com/media/upload/live/participants/4/2517864_1.png</team_jersey_img_url>
      </teams>
     </teams>
     <markets>
      <markets>
        <id>517520942</id>
        <name>1X2</name>
        <market_type>MATCH_RESULT</market_type>
        <visibility>Visible</visibility>
        <market_category>
         <id>25</id>
         <name>Sonuç (1X2)</name>
         <other_name>Maç Sonucu</other_name>
        </market_category>
        <results>
         <results>
           <id>1510680868</id>
           <odds>1.95</odds>
           <name>Krasnodar</name>
           <select_name>1</select_name>
           <visibility>Visible</visibility>
         </results>
         <results>
           <id>1510680869</id>
           <odds>3.3</odds>
           <name>X</name>
           <select_name>X</select_name>
           <visibility>Visible</visibility>
         </results>
         <results>
           <id>1510680870</id>
           <odds>3.9</odds>
           <name>PAOK Selanik</name>
           <select_name>2</select_name>
           <visibility>Visible</visibility>
         </results>
        </results>
      </markets>
     </markets>
   </PreMatches>
  </PreMatches>
</root>


{
 "PreMatches": [
  {
   "matchId": "10512331",
   "betradarId": 23581545,
   "name": "FC Krasnodar - PAOK Selanik",
   "start_date_tr_full": "22 Eylül 2020 Salı 22:00:00",
   "start_date_tr": "22-09-2020 22:00:00",
   "start_date_utc": "2020-09-22T19:00:00Z",
   "listed_date_utc": "2020-09-22T19:00:00Z",
   "sport": {
    "id": 4,
    "name": "Futbol"
   },
   "league": {
    "id": 1899,
    "countryId": 7,
    "name": "Şampiyonlar Ligi - Ön Eleme"
   },
   "country": {
    "id": 7,
    "name": "Avrupa",
    "country_code": "EUR"
   },
   "teams": [
    {
     "teamId": 2533092,
     "team_name": "FC Krasnodar",
     "team_short_name": "Krasnodar",
     "team_jerseyId": "2533092_1",
     "team_jersey_img_url": "https://media.itsfogo.com/media/upload/live/participants/4/2533092_1.png"
    },
    {
     "teamId": 2517864,
     "team_name": "PAOK Selanik",
     "team_short_name": "PAOK Selanik",
     "team_jerseyId": "2517864_1",
     "team_jersey_img_url": "https://media.itsfogo.com/media/upload/live/participants/4/2517864_1.png"
    }
   ],
   "markets": [
    {
     "id": 517520942,
     "name": "1X2",
     "market_type": "MATCH_RESULT",
     "visibility": "Visible",
     "market_category": {
      "id": 25,
      "name": "Sonuç (1X2)",
      "other_name": "Maç Sonucu"
     },
     "results": [
      {
       "id": 1510680868,
       "odds": 1.95,
       "name": "Krasnodar",
       "select_name": "1",
       "visibility": "Visible"
      },
      {
       "id": 1510680869,
       "odds": 3.3,
       "name": "X",
       "select_name": "X",
       "visibility": "Visible"
      },
      {
       "id": 1510680870,
       "odds": 3.9,
       "name": "PAOK Selanik",
       "select_name": "2",
       "visibility": "Visible"
      }
     ]
    }
   ]
  },
  {
   "matchId": "10512332",
   "betradarId": 23594327,
   "name": "Maccabi Tel Aviv - Red Bull Salzburg",
   "start_date_tr_full": "22 Eylül 2020 Salı 22:00:00",
   "start_date_tr": "22-09-2020 22:00:00",
   "start_date_utc": "2020-09-22T19:00:00Z",
   "listed_date_utc": "2020-09-22T19:00:00Z",
   "sport": {
    "id": 4,
    "name": "Futbol"
   },
   "league": {
    "id": 1899,
    "countryId": 7,
    "name": "Şampiyonlar Ligi - Ön Eleme"
   },
   "country": {
    "id": 7,
    "name": "Avrupa",
    "country_code": "EUR"
   },
   "teams": [
    {
     "teamId": 2517881,
     "team_name": "Maccabi Tel Aviv",
     "team_short_name": "Mac. Tel Aviv",
     "team_jerseyId": "2517881_1",
     "team_jersey_img_url": "https://media.itsfogo.com/media/upload/live/participants/4/2517881_1.png"
    },
    {
     "teamId": 2524727,
     "team_name": "Red Bull Salzburg",
     "team_short_name": "RB Salzburg",
     "team_jerseyId": "2524727_1",
     "team_jersey_img_url": "https://media.itsfogo.com/media/upload/live/participants/4/2524727_1.png"
    }
   ],
   "markets": [
    {
     "id": 517521052,
     "name": "1X2",
     "market_type": "MATCH_RESULT",
     "visibility": "Visible",
     "market_category": {
      "id": 25,
      "name": "Sonuç (1X2)",
      "other_name": "Maç Sonucu"
     },
     "results": [
      {
       "id": 1510681220,
       "odds": 5,
       "name": "Mac. Tel Aviv",
       "select_name": "1",
       "visibility": "Visible"
      },
      {
       "id": 1510681221,
       "odds": 4,
       "name": "X",
       "select_name": "X",
       "visibility": "Visible"
      },
      {
       "id": 1510681222,
       "odds": 1.62,
       "name": "RB Salzburg",
       "select_name": "2",
       "visibility": "Visible"
      }
     ]
    }
   ]
  }
 ]
}


"PreMatches" ile gelecek olan karşılaşmaları listeleyebilirsiniz.  provider parametresine tanımlamanız gereken değer, hizmetinizin detaylarında yer alan sağlayıcı bilgisidir. Hizmetinizin kaynağına göre listeleyeceğiniz veriler de değişiklik gösterir. Listelenen karşılaşmalar içerisinde yer alan ülke, lig, karşılaşma bilgileri diğer sağlayıcılarla uyuşmaz. Her sağlayıcı kendi arasında eşleşmektedir. "leagueId" ya da "countyId" parametreleriyle filtrelemek yapmak için öz kaynak değerlerini kullanmanız gerekmektedir. Yani "PreMatches" ve "LiveMatches" sayfalarında yer alan "countryId" ya da "leagueId" değerlerini kullanmalısınız. Farklı alanlarda kullanacağınız "Id" bilgileri tanımsızdır. 

PreMatchMarkets (Bülten Karşılaşma Oranları)
GET  https://www.zporsdata.com/api/v1/PreMatchMarkets?api_key=3c42ee89a5fc18355e3c6b2d294d20655101e785cab339ddcf3c46725f02777d4d&format=json&provider=zporsdata&lang=tr&matchId=9833676

ParametreGerekli mi?TipAçıklama
api_keyevetstringHizmet erişim anahtarınız
langevetstringVeri yapısındaki değerlerin dili
formatevetstringListelenen verilerin formatı
providerevetstringVerilerin kaynak tanımı
matchIdevetintegerErişim sağlamak istediğiniz karşılaşmanın matchId değerini tanımlamalısınız

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<root>
  <PreMatchMarkets>
   <matchId>10527534</matchId>
   <betradarId>22708821</betradarId>
   <name>Guangzhou Evergrande - Henan Jianye</name>
   <start_date_tr_full>21 Eylül 2020 Pazartesi 10:30:00</start_date_tr_full>
   <start_date_tr>21-09-2020 10:30:00</start_date_tr>
   <start_date_utc>2020-09-21T07:30:00Z</start_date_utc>
   <listed_date_utc>2020-09-21T09:30:00Z</listed_date_utc>
   <sport>
     <id>4</id>
     <name>Futbol</name>
   </sport>
   <league>
     <id>14390</id>
     <countryId>57</countryId>
     <name>Süper Lig</name>
   </league>
   <country>
     <id>57</id>
     <name>Çin</name>
     <country_code>CHN</country_code>
   </country>
   <teams>
     <teams>
      <teamId>2662582</teamId>
      <team_name>Guangzhou Evergrande</team_name>
      <team_short_name>Guangzhou Evergrande</team_short_name>
      <team_jerseyId>2662582_1</team_jerseyId>
      <team_jersey_img_url>https://media.itsfogo.com/media/upload/live/participants/4/2662582_1.png</team_jersey_img_url>
     </teams>
     <teams>
      <teamId>2527523</teamId>
      <team_name>Henan Jianye</team_name>
      <team_short_name>Henan Jianye</team_short_name>
      <team_jerseyId>2527523_1</team_jerseyId>
      <team_jersey_img_url>https://media.itsfogo.com/media/upload/live/participants/4/2527523_1.png</team_jersey_img_url>
     </teams>
   </teams>
   <markets>
     <markets>
      <id>518866904</id>
      <name>1X2</name>
      <visibility>Visible</visibility>
      <market_category>
        <id>25</id>
        <name>Sonuç (1X2)</name>
        <other_name>Maç Sonucu</other_name>
      </market_category>
      <market_type>MATCH_RESULT</market_type>
      <results>
        <results>
         <id>1514391306</id>
         <odds>1.08</odds>
         <name>Guangzhou Evergrande</name>
         <select_name>1</select_name>
         <visibility>Visible</visibility>
        </results>
        <results>
         <id>1514391307</id>
         <odds>7</odds>
         <name>X</name>
         <select_name>X</select_name>
         <visibility>Visible</visibility>
        </results>
        <results>
         <id>1514391308</id>
         <odds>26</odds>
         <name>Henan Jianye</name>
         <select_name>2</select_name>
         <visibility>Visible</visibility>
        </results>
      </results>
     </markets>
     <markets>
      <id>518866912</id>
      <name>Herhangi bir takım bir gol farkla kazanır mı?</name>
      <visibility>Visible</visibility>
      <market_category>
        <id>16</id>
        <name>Diğer hükümler</name>
      </market_category>
      <market_type>ANY_TEAM_TO_WIN_ONE_GOAL</market_type>
      <results>
        <results>
         <id>1514391332</id>
         <odds>2.3</odds>
         <name>Evet</name>
         <visibility>Visible</visibility>
        </results>
        <results>
         <id>1514391333</id>
         <odds>1.55</odds>
         <name>Hayır</name>
         <visibility>Visible</visibility>
        </results>
      </results>
     </markets>
     <markets>
      <id>518866913</id>
      <name>Çifte şans</name>
      <visibility>Suspended</visibility>
      <market_category>
        <id>190</id>
        <name>Çifte şans</name>
      </market_category>
      <market_type>DOUBLE_CHANCE</market_type>
      <results>
        <results>
         <id>1514391334</id>
         <odds>1.01</odds>
         <name>Guangzhou Evergrande veya X</name>
         <visibility>Visible</visibility>
        </results>
        <results>
         <id>1514391335</id>
         <odds>7.25</odds>
         <name>X veya Henan Jianye</name>
         <visibility>Visible</visibility>
        </results>
        <results>
         <id>1514391336</id>
         <odds>1.01</odds>
         <name>Guangzhou Evergrande veya Henan Jianye</name>
         <visibility>Visible</visibility>
        </results>
      </results>
     </markets>
     <markets>
      <id>518866922</id>
      <name>2. takım toplam kaç gol atar?</name>
      <visibility>Visible</visibility>
      <market_category>
        <id>18</id>
        <name>Kaç gol atılır?</name>
        <other_name>Alt/Üst Toplam Gol - Takım 2</other_name>
        <attr>1,5</attr>
      </market_category>
      <market_type>AWAY_NUMBER_OF_GOALS</market_type>
      <results>
        <results>
         <id>1514391357</id>
         <odds>3.25</odds>
         <name>1,5'ten fazla</name>
         <visibility>Visible</visibility>
        </results>
        <results>
         <id>1514391358</id>
         <odds>1.3</odds>
         <name>1,5'ten az</name>
         <visibility>Visible</visibility>
        </results>
      </results>
     </markets>
     <markets>
      <id>518866924</id>
      <name>Toplam kaç gol atılır?</name>
      <visibility>Visible</visibility>
      <market_category>
        <id>18</id>
        <name>Kaç gol atılır?</name>
        <attr>0</attr>
      </market_category>
      <market_type>TOTAL_GOALS</market_type>
      <results>
        <results>
         <id>1514391361</id>
         <odds>1</odds>
         <name>0 gol</name>
         <visibility>Suspended</visibility>
        </results>
        <results>
         <id>1514391362</id>
         <odds>1</odds>
         <name>1 gol</name>
         <visibility>Suspended</visibility>
        </results>
        <results>
         <id>1514391363</id>
         <odds>1</odds>
         <name>2 gol</name>
         <visibility>Suspended</visibility>
        </results>
        <results>
         <id>1514391364</id>
         <odds>3.1</odds>
         <name>3 gol</name>
         <visibility>Visible</visibility>
        </results>
        <results>
         <id>1514391365</id>
         <odds>2.6</odds>
         <name>4 gol</name>
         <visibility>Visible</visibility>
        </results>
        <results>
         <id>1514391366</id>
         <odds>3.8</odds>
         <name>5 gol</name>
         <visibility>Visible</visibility>
        </results>
        <results>
         <id>1514391367</id>
         <odds>7</odds>
         <name>6 gol</name>
         <visibility>Visible</visibility>
        </results>
        <results>
         <id>1514391368</id>
         <odds>15.5</odds>
         <name>7 gol</name>
         <visibility>Visible</visibility>
        </results>
        <results>
         <id>1514391369</id>
         <odds>41</odds>
         <name>8 veya üstü gol</name>
         <visibility>Visible</visibility>
        </results>
      </results>
     </markets>
     <markets>
      <id>518866925</id>
      <name>Çok seçenekli skor bahisi</name>
      <visibility>Visible</visibility>
      <market_category>
        <id>5</id>
        <name>Skor Bahisi</name>
      </market_category>
      <market_type>MULTIPLE_CORRECT_SCORE</market_type>
      <results>
        <results>
         <id>1514391370</id>
         <odds>1</odds>
         <name>1:0, 2:0 veya 3:0</name>
         <visibility>Suspended</visibility>
        </results>
        <results>
         <id>1514391371</id>
         <odds>1</odds>
         <name>0:1, 0:2 veya 0:3</name>
         <visibility>Suspended</visibility>
        </results>
        <results>
         <id>1514391372</id>
         <odds>1</odds>
         <name>4:0, 5:0 veya 6:0</name>
         <visibility>Suspended</visibility>
        </results>
        <results>
         <id>1514391373</id>
         <odds>1</odds>
         <name>0:4, 0:5 veya 0:6</name>
         <visibility>Suspended</visibility>
        </results>
        <results>
         <id>1514391374</id>
         <odds>1.33</odds>
         <name>2:1, 3:1 veya 4:1</name>
         <visibility>Visible</visibility>
        </results>
        <results>
         <id>1514391375</id>
         <odds>1</odds>
         <name>1:2, 1:3 veya 1:4</name>
         <visibility>Suspended</visibility>
        </results>
        <results>
         <id>1514391376</id>
         <odds>3.9</odds>
         <name>3:2, 4:2, 4:3 veya 5:1</name>
         <visibility>Visible</visibility>
        </results>
        <results>
         <id>1514391377</id>
         <odds>19</odds>
         <name>2:3, 2:4, 3:4 ya da 1:5</name>
         <visibility>Visible</visibility>
        </results>
        <results>
         <id>1514391378</id>
         <odds>12</odds>
         <name>1. takım başka bir skorla kazanır</name>
         <visibility>Visible</visibility>
        </results>
        <results>
         <id>1514391379</id>
         <odds>251</odds>
         <name>2. takım başka bir sonuçla kazanır</name>
         <visibility>Visible</visibility>
        </results>
        <results>
         <id>1514391380</id>
         <odds>7</odds>
         <name>Berabere</name>
         <visibility>Visible</visibility>
        </results>
      </results>
     </markets>
     <markets>
      <id>518866927</id>
      <name>Maçın geri kalanı - Aktüel skor: 0:0</name>
      <visibility>Suspended</visibility>
      <market_category>
        <id>28</id>
        <name>Handikap (1X2)</name>
      </market_category>
      <market_type />
      <results>
        <results>
         <id>1514391407</id>
         <odds>1</odds>
         <name>Guangzhou Evergrande</name>
         <visibility>Suspended</visibility>
        </results>
        <results>
         <id>1514391408</id>
         <odds>1</odds>
         <name>X</name>
         <visibility>Suspended</visibility>
        </results>
        <results>
         <id>1514391409</id>
         <odds>1</odds>
         <name>Henan Jianye</name>
         <visibility>Suspended</visibility>
        </results>
      </results>
     </markets>
     <markets>
      <id>518866929</id>
      <name>Maç sonucu ve karşılıklı goller</name>
      <visibility>Visible</visibility>
      <market_category>
        <id>27</id>
        <name>Hangi takım gol atar?</name>
      </market_category>
      <market_type>MATCH_RESULT_AND_BOTH_TEAM_TO_SCORE</market_type>
      <results>
        <results>
         <id>1514391413</id>
         <odds>1.08</odds>
         <name>Guangzhou Evergrande gol yiyerek kazanır</name>
         <visibility>Visible</visibility>
        </results>
        <results>
         <id>1514391414</id>
         <odds>26</odds>
         <name>Henan Jianye gol yiyerek kazanır</name>
         <visibility>Visible</visibility>
        </results>
        <results>
         <id>1514391415</id>
         <odds>1</odds>
         <name>Guangzhou Evergrande gol yemeden kazanır</name>
         <visibility>Suspended</visibility>
        </results>
        <results>
         <id>1514391416</id>
         <odds>1</odds>
         <name>Henan Jianye gol yemeden kazanır</name>
         <visibility>Suspended</visibility>
        </results>
        <results>
         <id>1514391417</id>
         <odds>1</odds>
         <name>İki takım da gol atamaz</name>
         <visibility>Suspended</visibility>
        </results>
        <results>
         <id>1514391418</id>
         <odds>7</odds>
         <name>İki takım da gol atar ve maç berabere biter</name>
         <visibility>Visible</visibility>
        </results>
      </results>
     </markets>
     <markets>
      <id>518866930</id>
      <name>Müsabakada kaç gol atılır? (0-4+)</name>
      <visibility>Visible</visibility>
      <market_category>
        <id>18</id>
        <name>Kaç gol atılır?</name>
        <attr>-1</attr>
      </market_category>
      <market_type>FULL_TIME_TOTAL_GOALS_0_4_PLUS</market_type>
      <results>
        <results>
         <id>1514391419</id>
         <odds>1</odds>
         <name>0-1</name>
         <visibility>Suspended</visibility>
        </results>
        <results>
         <id>1514391420</id>
         <odds>3.1</odds>
         <name>2-3</name>
         <visibility>Visible</visibility>
        </results>
        <results>
         <id>1514391421</id>
         <odds>1.33</odds>
         <name>4+</name>
         <visibility>Visible</visibility>
        </results>
      </results>
     </markets>
     <markets>
      <id>519209532</id>
      <name>Müsabakada kaç gol atılır?</name>
      <visibility>Visible</visibility>
      <market_category>
        <id>31</id>
        <name>Kaç gol atılır?</name>
        <other_name>Alt/Üst Toplam Gol</other_name>
        <attr>4,5</attr>
      </market_category>
      <market_type>UNDER_OVER</market_type>
      <results>
        <results>
         <id>1515342148</id>
         <odds>2.45</odds>
         <name>4,5'den fazla</name>
         <visibility>Visible</visibility>
        </results>
        <results>
         <id>1515342149</id>
         <odds>1.48</odds>
         <name>4,5'ten az</name>
         <visibility>Visible</visibility>
        </results>
      </results>
     </markets>
     <markets>
      <id>519209551</id>
      <name>Müsabakada kaç gol atılır?</name>
      <visibility>Visible</visibility>
      <market_category>
        <id>31</id>
        <name>Kaç gol atılır?</name>
        <other_name>Alt/Üst Toplam Gol</other_name>
        <attr>3,5</attr>
      </market_category>
      <market_type>UNDER_OVER</market_type>
      <results>
        <results>
         <id>1515342195</id>
         <odds>1.33</odds>
         <name>3,5'ten fazla</name>
         <visibility>Visible</visibility>
        </results>
        <results>
         <id>1515342196</id>
         <odds>3.1</odds>
         <name>3,5'ten az</name>
         <visibility>Visible</visibility>
        </results>
      </results>
     </markets>
     <markets>
      <id>519209554</id>
      <name>1. takım kaç gol atar?</name>
      <visibility>Visible</visibility>
      <market_category>
        <id>27</id>
        <name>Hangi takım gol atar?</name>
        <other_name>Alt/Üst Toplam Gol - Takım 1</other_name>
        <attr>2,5</attr>
      </market_category>
      <market_type>HOME_UNDER_OVER</market_type>
      <results>
        <results>
         <id>1515342201</id>
         <odds>1.53</odds>
         <name>2,5'ten fazla</name>
         <visibility>Visible</visibility>
        </results>
        <results>
         <id>1515342202</id>
         <odds>2.35</odds>
         <name>2,5'ten az</name>
         <visibility>Visible</visibility>
        </results>
      </results>
     </markets>
     <markets>
      <id>519209556</id>
      <name>2. takım kaç gol atar?</name>
      <visibility>Visible</visibility>
      <market_category>
        <id>18</id>
        <name>Kaç gol atılır?</name>
        <other_name>Alt/Üst Toplam Gol - Takım 2</other_name>
        <attr>2,5</attr>
      </market_category>
      <market_type>AWAY_NUMBER_OF_GOALS</market_type>
      <results>
        <results>
         <id>1515342205</id>
         <odds>13</odds>
         <name>2,5'ten fazla</name>
         <visibility>Visible</visibility>
        </results>
        <results>
         <id>1515342206</id>
         <odds>1.01</odds>
         <name>2,5'ten az</name>
         <visibility>Visible</visibility>
        </results>
      </results>
     </markets>
     <markets>
      <id>519209573</id>
      <name>Handikap 0:2</name>
      <visibility>Visible</visibility>
      <market_category>
        <id>28</id>
        <name>Handikap (1X2)</name>
      </market_category>
      <market_type>HANDICAP_3WAY</market_type>
      <results>
        <results>
         <id>1515342239</id>
         <odds>4.33</odds>
         <name>Guangzhou Evergrande</name>
         <visibility>Visible</visibility>
        </results>
        <results>
         <id>1515342240</id>
         <odds>2.9</odds>
         <name>X</name>
         <visibility>Visible</visibility>
        </results>
        <results>
         <id>1515342241</id>
         <odds>1.87</odds>
         <name>Henan Jianye</name>
         <visibility>Visible</visibility>
        </results>
      </results>
     </markets>
   </markets>
  </PreMatchMarkets>
</root>


{
 "PreMatchMarkets": {
  "matchId": "9833676",
  "betradarId": 21595983,
  "name": "İspanya - Ukrayna",
  "start_date_tr_full": "06 Eylül 2020 Pazar 21:45:00",
  "start_date_tr": "06-09-2020 21:45:00",
  "start_date_utc": "2020-09-06T18:45:00Z",
  "listed_date_utc": "2020-09-06T18:45:00Z",
  "sport": {
   "id": 4,
   "name": "Futbol"
  },
  "league": {
   "id": 63982,
   "countryId": 7,
   "name": "UEFA Uluslar Ligi - A Ligi"
  },
  "country": {
   "id": 7,
   "name": "Avrupa",
   "country_code": "EUR"
  },
  "teams": [
   {
    "teamId": 2519685,
    "team_name": "İspanya",
    "team_short_name": "İspanya",
    "team_jerseyId": "2519685",
    "team_jersey_img_url": "https://media.itsfogo.com/media/upload/live/participants/4/2519685.png"
   },
   {
    "teamId": 2519594,
    "team_name": "Ukrayna",
    "team_short_name": "Ukrayna",
    "team_jerseyId": "2519594",
    "team_jersey_img_url": "https://media.itsfogo.com/media/upload/live/participants/4/2519594.png"
   }
  ],
  "markets": [
   {
    "id": 462040965,
    "name": "1X2",
    "visibility": "Visible",
    "market_category": {
     "id": 25,
     "name": "Sonuç (1X2)",
     "other_name": "Maç Sonucu"
    },
    "results": [
     {
      "id": 1361435522,
      "odds": 1.5,
      "name": "İspanya",
      "select_name": "1",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1361435523,
      "odds": 4.33,
      "name": "X",
      "select_name": "X",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1361435524,
      "odds": 6.5,
      "name": "Ukrayna",
      "select_name": "2",
      "visibility": "Visible"
     }
    ]
   },
   {
    "id": 462040966,
    "name": "Müsabakada kaç gol atılır?",
    "visibility": "Visible",
    "market_category": {
     "id": 31,
     "name": "Kaç gol atılır?",
     "other_name": "Alt/Üst Toplam Gol",
     "attr": "2,5"
    },
    "results": [
     {
      "id": 1361435525,
      "odds": 1.8,
      "name": "2,5'ten fazla",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1361435526,
      "odds": 1.95,
      "name": "2,5'ten az",
      "visibility": "Visible"
     }
    ]
   },
   {
    "id": 462040967,
    "name": "Çifte şans",
    "visibility": "Visible",
    "market_category": {
     "id": 190,
     "name": "Çifte şans"
    },
    "results": [
     {
      "id": 1361435527,
      "odds": 1.11,
      "name": "İspanya veya X",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1361435528,
      "odds": 2.55,
      "name": "X veya Ukrayna",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1361435529,
      "odds": 1.15,
      "name": "İspanya veya Ukrayna",
      "visibility": "Visible"
     }
    ]
   },
   {
    "id": 462040968,
    "name": "Müsabakada her iki takım da gol atar mı?",
    "visibility": "Visible",
    "market_category": {
     "id": 261,
     "name": "Gol bahisleri"
    },
    "results": [
     {
      "id": 1361435530,
      "odds": 1.95,
      "name": "Evet",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1361435531,
      "odds": 1.75,
      "name": "Hayır",
      "visibility": "Visible"
     }
    ]
   },
   {
    "id": 462040969,
    "name": "Maç sonucu ve karşılıklı goller",
    "visibility": "Visible",
    "market_category": {
     "id": 27,
     "name": "Hangi takım gol atar?"
    },
    "results": [
     {
      "id": 1361435532,
      "odds": 3.3,
      "name": "İspanya gol yiyerek kazanır",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1361435533,
      "odds": 11.5,
      "name": "Ukrayna gol yiyerek kazanır",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1361435534,
      "odds": 2.35,
      "name": "İspanya gol yemeden kazanır",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1361435535,
      "odds": 8.25,
      "name": "Ukrayna gol yemeden kazanır",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1361435536,
      "odds": 8.75,
      "name": "İki takım da gol atamaz",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1361435537,
      "odds": 5.75,
      "name": "İki takım da gol atar ve maç berabere biter",
      "visibility": "Visible"
     }
    ]
   },
   {
    "id": 462040970,
    "name": "2 Olasılık (maçın normal süresinde beraberlik bozulmazsa bahise yatırılan miktar geri ödenir)",
    "visibility": "Visible",
    "market_category": {
     "id": 359,
     "name": "2 Olasılık"
    },
    "results": [
     {
      "id": 1361435538,
      "odds": 1.16,
      "name": "İspanya",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1361435539,
      "odds": 4.6,
      "name": "Ukrayna",
      "visibility": "Visible"
     }
    ]
   },
   {
    "id": 462040971,
    "name": "2 olasılık (Konuk ekip normal sürede kazanırsa bahis geri iade edilir)",
    "visibility": "Visible",
    "market_category": {
     "id": 359,
     "name": "2 Olasılık"
    },
    "results": [
     {
      "id": 1361435540,
      "odds": 1.26,
      "name": "İspanya",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1361435541,
      "odds": 3.5,
      "name": "X",
      "visibility": "Visible"
     }
    ]
   },
   {
    "id": 462040972,
    "name": "2 olasılık (Ev sahibi ekip normal sürede kazanırsa bahis geri iade edilir)",
    "visibility": "Visible",
    "market_category": {
     "id": 359,
     "name": "2 Olasılık"
    },
    "results": [
     {
      "id": 1361435542,
      "odds": 1.55,
      "name": "X",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1361435543,
      "odds": 2.3,
      "name": "Ukrayna",
      "visibility": "Visible"
     }
    ]
   },
   {
    "id": 462040973,
    "name": "Handikap 0:1",
    "visibility": "Visible",
    "market_category": {
     "id": 28,
     "name": "Handikap (1X2)"
    },
    "results": [
     {
      "id": 1361435544,
      "odds": 2.3,
      "name": "İspanya",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1361435545,
      "odds": 3.5,
      "name": "X",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1361435546,
      "odds": 2.55,
      "name": "Ukrayna",
      "visibility": "Visible"
     }
    ]
   },
   {
    "id": 462040974,
    "name": "Handikap 0:2",
    "visibility": "Visible",
    "market_category": {
     "id": 28,
     "name": "Handikap (1X2)"
    },
    "results": [
     {
      "id": 1361435547,
      "odds": 4.33,
      "name": "İspanya",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1361435548,
      "odds": 4.4,
      "name": "X",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1361435549,
      "odds": 1.53,
      "name": "Ukrayna",
      "visibility": "Visible"
     }
    ]
   },
   {
    "id": 462040975,
    "name": "Handikap 1:0",
    "visibility": "Visible",
    "market_category": {
     "id": 28,
     "name": "Handikap (1X2)"
    },
    "results": [
     {
      "id": 1361435550,
      "odds": 1.11,
      "name": "İspanya",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1361435551,
      "odds": 7.25,
      "name": "X",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1361435552,
      "odds": 14,
      "name": "Ukrayna",
      "visibility": "Visible"
     }
    ]
   },
   {
    "id": 462040976,
    "name": "Handikap 2:0",
    "visibility": "Visible",
    "market_category": {
     "id": 28,
     "name": "Handikap (1X2)"
    },
    "results": [
     {
      "id": 1361435553,
      "odds": 1.01,
      "name": "İspanya",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1361435554,
      "odds": 12,
      "name": "X",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1361435555,
      "odds": 29,
      "name": "Ukrayna",
      "visibility": "Visible"
     }
    ]
   },
   {
    "id": 462040977,
    "name": "İlk yarı sonucu",
    "visibility": "Visible",
    "market_category": {
     "id": 30,
     "name": "İlk yarı sonucu",
     "other_name": "Maç Sonucu"
    },
    "results": [
     {
      "id": 1361435556,
      "odds": 2,
      "name": "İspanya",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1361435557,
      "odds": 2.25,
      "name": "X",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1361435558,
      "odds": 6,
      "name": "Ukrayna",
      "visibility": "Visible"
     }
    ]
   },
   {
    "id": 462040978,
    "name": "İlk yarı çifte şans",
    "visibility": "Visible",
    "market_category": {
     "id": 190,
     "name": "Çifte şans"
    },
    "results": [
     {
      "id": 1361435559,
      "odds": 1.08,
      "name": "İspanya veya X",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1361435560,
      "odds": 1.65,
      "name": "X veya Ukrayna",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1361435561,
      "odds": 1.5,
      "name": "İspanya veya Ukrayna",
      "visibility": "Visible"
     }
    ]
   },
   {
    "id": 462040979,
    "name": "İlk yarıda ilk golü hangi takım atar?",
    "visibility": "Visible",
    "market_category": {
     "id": 27,
     "name": "Hangi takım gol atar?"
    },
    "results": [
     {
      "id": 1361435562,
      "odds": 1.85,
      "name": "İspanya",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1361435563,
      "odds": 2.95,
      "name": "0 gol",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1361435564,
      "odds": 4.25,
      "name": "Ukrayna",
      "visibility": "Visible"
     }
    ]
   },
   {
    "id": 462040980,
    "name": "İlk yarıda toplam kaç gol atılır?",
    "visibility": "Visible",
    "market_category": {
     "id": 31,
     "name": "Kaç gol atılır?",
     "other_name": "Alt/Üst Toplam Gol",
     "attr": "0,5"
    },
    "results": [
     {
      "id": 1361435565,
      "odds": 1.35,
      "name": "0,5'ten fazla",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1361435566,
      "odds": 2.95,
      "name": "0,5'ten az",
      "visibility": "Visible"
     }
    ]
   },
   {
    "id": 462040981,
    "name": "İlk yarıda kaç gol atılır?",
    "visibility": "Visible",
    "market_category": {
     "id": 31,
     "name": "Kaç gol atılır?",
     "other_name": "Alt/Üst Toplam Gol",
     "attr": "1,5"
    },
    "results": [
     {
      "id": 1361435567,
      "odds": 2.6,
      "name": "1,5'ten fazla",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1361435568,
      "odds": 1.44,
      "name": "1,5'ten az",
      "visibility": "Visible"
     }
    ]
   },
   {
    "id": 462040982,
    "name": "İlk yarıda toplam kaç gol atılır?",
    "visibility": "Visible",
    "market_category": {
     "id": 31,
     "name": "Kaç gol atılır?",
     "other_name": "Alt/Üst Toplam Gol",
     "attr": "2,5"
    },
    "results": [
     {
      "id": 1361435569,
      "odds": 6,
      "name": "2,5'ten fazla",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1361435570,
      "odds": 1.09,
      "name": "2,5'ten az",
      "visibility": "Visible"
     }
    ]
   },
   {
    "id": 462040983,
    "name": "İlk yarıda toplam kaç gol atılır?",
    "visibility": "Visible",
    "market_category": {
     "id": 31,
     "name": "Kaç gol atılır?",
     "other_name": "Alt/Üst Toplam Gol",
     "attr": "3,5"
    },
    "results": [
     {
      "id": 1361435571,
      "odds": 14,
      "name": "3,5'ten fazla",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1361435572,
      "odds": 1.01,
      "name": "3,5'ten az",
      "visibility": "Visible"
     }
    ]
   },
   {
    "id": 462040984,
    "name": "2. yarıda kaç gol atılır?",
    "visibility": "Visible",
    "market_category": {
     "id": 31,
     "name": "Kaç gol atılır?",
     "other_name": "Alt/Üst Toplam Gol",
     "attr": "0,5"
    },
    "results": [
     {
      "id": 1361435573,
      "odds": 1.22,
      "name": "0,5'ten fazla",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1361435574,
      "odds": 3.9,
      "name": "0,5'ten az",
      "visibility": "Visible"
     }
    ]
   },
   {
    "id": 462040985,
    "name": "2. yarıda kaç gol atılır?",
    "visibility": "Visible",
    "market_category": {
     "id": 31,
     "name": "Kaç gol atılır?",
     "other_name": "Alt/Üst Toplam Gol",
     "attr": "1,5"
    },
    "results": [
     {
      "id": 1361435575,
      "odds": 2,
      "name": "1,5'ten fazla",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1361435576,
      "odds": 1.72,
      "name": "1,5'ten az",
      "visibility": "Visible"
     }
    ]
   },
   {
    "id": 462040986,
    "name": "2. yarıda kaç gol atılır?",
    "visibility": "Visible",
    "market_category": {
     "id": 31,
     "name": "Kaç gol atılır?",
     "other_name": "Alt/Üst Toplam Gol",
     "attr": "2,5"
    },
    "results": [
     {
      "id": 1361435577,
      "odds": 4.1,
      "name": "2,5'ten fazla",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1361435578,
      "odds": 1.2,
      "name": "2,5'ten az",
      "visibility": "Visible"
     }
    ]
   },
   {
    "id": 462040987,
    "name": "2. yarıda kaç gol atılır?",
    "visibility": "Visible",
    "market_category": {
     "id": 31,
     "name": "Kaç gol atılır?",
     "other_name": "Alt/Üst Toplam Gol",
     "attr": "3,5"
    },
    "results": [
     {
      "id": 1361435579,
      "odds": 8.5,
      "name": "3,5'ten fazla",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1361435580,
      "odds": 1.04,
      "name": "3,5'ten az",
      "visibility": "Visible"
     }
    ]
   },
   {
    "id": 462040988,
    "name": "Maç skoru (normal süre)",
    "visibility": "Visible",
    "market_category": {
     "id": 5,
     "name": "Skor Bahisi",
     "other_name": "Skor Bahisi"
    },
    "results": [
     {
      "id": 1361435581,
      "odds": 8.75,
      "name": "0:0",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1361435582,
      "odds": 6.75,
      "name": "1:0",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1361435583,
      "odds": 8.5,
      "name": "1:1",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1361435584,
      "odds": 15,
      "name": "0:1",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1361435585,
      "odds": 7.5,
      "name": "2:0",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1361435586,
      "odds": 8.5,
      "name": "2:1",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1361435587,
      "odds": 18,
      "name": "2:2",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1361435588,
      "odds": 18.5,
      "name": "1:2",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1361435589,
      "odds": 29,
      "name": "0:2",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1361435590,
      "odds": 10.5,
      "name": "3:0",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1361435591,
      "odds": 12.5,
      "name": "3:1",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1361435592,
      "odds": 26,
      "name": "3:2",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1361435593,
      "odds": 67,
      "name": "3:3",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1361435594,
      "odds": 51,
      "name": "2:3",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1361435595,
      "odds": 51,
      "name": "1:3",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1361435596,
      "odds": 67,
      "name": "0:3",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1361435597,
      "odds": 17.5,
      "name": "4:0",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1361435598,
      "odds": 21,
      "name": "4:1",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1361435599,
      "odds": 41,
      "name": "4:2",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1361435600,
      "odds": 101,
      "name": "4:3",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1361435601,
      "odds": 151,
      "name": "4:4",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1361435602,
      "odds": 126,
      "name": "3:4",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1361435603,
      "odds": 126,
      "name": "2:4",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1361435604,
      "odds": 101,
      "name": "1:4",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1361435605,
      "odds": 126,
      "name": "0:4",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1361435606,
      "odds": 13.5,
      "name": "Başka bir sonuç",
      "visibility": "Visible"
     }
    ]
   },
   {
    "id": 512778284,
    "name": "Scorecast (İlk Golcü/Skor Bahisi)",
    "visibility": "Visible",
    "market_category": {
     "id": 24,
     "name": "Scorecast (İlk golcü/skor bahisleri)"
    },
    "results": [
     {
      "id": 1497484708,
      "odds": 751,
      "name": "Oleksandr Tymchyk (UKR)/0:1",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1497484709,
      "odds": 1751,
      "name": "Oleksandr Tymchyk (UKR)/0:2",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1497484710,
      "odds": 1001,
      "name": "Oleksandr Tymchyk (UKR)/1:2",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1497484711,
      "odds": 2001,
      "name": "Oleksandr Tymchyk (UKR)/0:3",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1497484712,
      "odds": 2001,
      "name": "Oleksandr Tymchyk (UKR)/1:3",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1497484713,
      "odds": 2001,
      "name": "Oleksandr Tymchyk (UKR)/2:3",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1497484714,
      "odds": 2001,
      "name": "Oleksandr Tymchyk (UKR)/0:4",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1497484715,
      "odds": 2001,
      "name": "Oleksandr Tymchyk (UKR)/1:4",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1497484716,
      "odds": 2001,
      "name": "Oleksandr Tymchyk (UKR)/2:4",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1497484717,
      "odds": 501,
      "name": "Oleksandr Tymchyk (UKR)/1:1",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1497484718,
      "odds": 1001,
      "name": "Oleksandr Tymchyk (UKR)/2:2",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1497484719,
      "odds": 2001,
      "name": "Oleksandr Tymchyk (UKR)/3:3",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1497484720,
      "odds": 501,
      "name": "Oleksandr Tymchyk (UKR)/2:1",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1497484721,
      "odds": 751,
      "name": "Oleksandr Tymchyk (UKR)/3:1",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1497484722,
      "odds": 1501,
      "name": "Oleksandr Tymchyk (UKR)/3:2",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1497484723,
      "odds": 1251,
      "name": "Oleksandr Tymchyk (UKR)/4:1",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1497484724,
      "odds": 2001,
      "name": "Oleksandr Tymchyk (UKR)/4:2",
      "visibility": "Visible"
     }
    ]
   }
  ]
 }
}


"PreMatchMarkets" içerisinde karşılaşmanın market ve oran bilgilerine erişebilirsiniz. Erişim sağlamak için "PreMatches" sayfasından edinmiş olduğunuz matchId 'nin değerini "matchId" parametresine tanımlamanız gerekiyor. Tanımlamaları doğru şekilde yaptığınızda verileri sorunsuz şekilde listeleyebilirsiniz.  Listelenen marketler içerisinde "market_type" değeri  false ise; o market türü için sonuçlandırma yer almıyor anlamındadır.

LiveMatches (Canlı Bülten Karşılaşmaları)
GET  https://www.zporsdata.com/api/v1/LiveMatches?api_key=3c42ee89a5fc18355e3c6b2d294d20655101e785cab339ddcf3c46725f02777d4d&format=json&provider=zporsdata&lang=tr&count=1&sportId=1

ParametreGerekli mi?TipAçıklama
api_keyevetstringHizmet erişim anahtarınız
sportIdevetintegerSpor dalını tanımlayan ıd bilgisi
leagueIdhayırintegerLig'e göre filtreleme yapabilirsiniz
countryIdhayırintegerÜlkeye göre filtreleme yapabilirsiniz
langevetstringVeri yapısının dil tanımı. Örnek; "tr", "en" vb.
formatevetstringListelenen verilerin formatı
providerevetstringHizmetinizin detaylar sayfasında yer alan "Sağlayıcı(Provider)" bilgisini tanımlamalısınız
counthayırintegerListelenecek verilerin sayısı

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<root>
  <LiveMatches>
   <LiveMatches>
     <matchId>10527534</matchId>
     <betradarId>22708821</betradarId>
     <name>Guangzhou Evergrande - Henan Jianye</name>
     <start_date_tr_full>21 Eylül 2020 Pazartesi 10:30:00</start_date_tr_full>
     <start_date_tr>21-09-2020 10:30:00</start_date_tr>
     <start_date_utc>2020-09-21T07:30:00Z</start_date_utc>
     <listed_date_utc>2020-09-21T09:30:00Z</listed_date_utc>
     <match_details>
      <scoreboardId>10527534</scoreboardId>
      <period>2. Y</period>
      <periodId>3</periodId>
      <score_str>2:1</score_str>
      <timer>
        <running>1</running>
        <base>2020-09-21T08:32:50.975Z</base>
        <visible>1</visible>
        <seconds>2700</seconds>
        <base_tr>21 Eylül 2020 Pazartesi 11:32:50</base_tr>
      </timer>
      <started>1</started>
      <score>
        <team_home>
         <_255>2</_255>
        </team_home>
        <team_away>
         <_255>1</_255>
        </team_away>
      </score>
     </match_details>
     <sport>
      <id>4</id>
      <name>Futbol</name>
     </sport>
     <league>
      <id>14390</id>
      <countryId>57</countryId>
      <name>Süper Lig</name>
     </league>
     <country>
      <id>57</id>
      <name>Çin</name>
      <country_code>CHN</country_code>
     </country>
     <teams>
      <teams>
        <teamId>2662582</teamId>
        <team_name>Guangzhou Evergrande</team_name>
        <team_short_name>Guangzhou Evergrande</team_short_name>
        <team_jerseyId>2662582_1</team_jerseyId>
        <team_jersey_img_url>https://media.itsfogo.com/media/upload/live/participants/4/2662582_1.png</team_jersey_img_url>
      </teams>
      <teams>
        <teamId>2527523</teamId>
        <team_name>Henan Jianye</team_name>
        <team_short_name>Henan Jianye</team_short_name>
        <team_jerseyId>2527523_1</team_jerseyId>
        <team_jersey_img_url>https://media.itsfogo.com/media/upload/live/participants/4/2527523_1.png</team_jersey_img_url>
      </teams>
     </teams>
     <markets>
      <markets>
        <id>518866904</id>
        <name>1X2</name>
        <visibility>Suspended</visibility>
        <market_category>
         <id>25</id>
         <name>Sonuç (1X2)</name>
         <other_name>Maç Sonucu</other_name>
        </market_category>
        <results>
         <results>
           <id>1514391306</id>
           <odds>1.07</odds>
           <name>Guangzhou Evergrande</name>
           <select_name>1</select_name>
           <visibility>Visible</visibility>
         </results>
         <results>
           <id>1514391307</id>
           <odds>7</odds>
           <name>X</name>
           <select_name>X</select_name>
           <visibility>Visible</visibility>
         </results>
         <results>
           <id>1514391308</id>
           <odds>29</odds>
           <name>Henan Jianye</name>
           <select_name>2</select_name>
           <visibility>Visible</visibility>
         </results>
        </results>
      </markets>
     </markets>
   </LiveMatches>
   <LiveMatches>
     <matchId>10503262</matchId>
     <betradarId />
     <name>Aston Villa (Simulated RL) - Sheffield United (Simulated RL)</name>
     <start_date_tr_full>21 Eylül 2020 Pazartesi 12:00:00</start_date_tr_full>
     <start_date_tr>21-09-2020 12:00:00</start_date_tr>
     <start_date_utc>2020-09-21T09:00:00Z</start_date_utc>
     <listed_date_utc>2020-09-21T11:00:00Z</listed_date_utc>
     <match_details>
      <scoreboardId>10503262</scoreboardId>
      <period>Henüz başlamadı</period>
      <periodId>0</periodId>
      <score_str>0:0</score_str>
      <timer>
        <running />
        <base>2020-09-21T08:51:36.518Z</base>
        <visible />
        <seconds>0</seconds>
        <base_tr>21 Eylül 2020 Pazartesi 11:51:36</base_tr>
      </timer>
      <started />
      <score>
        <team_home>
         <_255>0</_255>
        </team_home>
        <team_away>
         <_255>0</_255>
        </team_away>
      </score>
     </match_details>
     <sport>
      <id>4</id>
      <name>Futbol</name>
     </sport>
     <league>
      <id>75303</id>
      <countryId>14</countryId>
      <name>Premier League (Simulated Reality League)</name>
     </league>
     <country>
      <id>14</id>
      <name>İngiltere</name>
      <country_code>ENG</country_code>
     </country>
     <teams>
      <teams>
        <teamId>2844647</teamId>
        <team_name>Aston Villa (Simulated RL)</team_name>
        <team_short_name>Aston Villa (Simulated RL)</team_short_name>
        <team_jerseyId />
        <team_jersey_img_url />
      </teams>
      <teams>
        <teamId>2844659</teamId>
        <team_name>Sheffield United (Simulated RL)</team_name>
        <team_short_name>Sheffield United (Simulated RL)</team_short_name>
        <team_jerseyId />
        <team_jersey_img_url />
      </teams>
     </teams>
     <markets>
      <markets>
        <id>516690666</id>
        <name>1X2</name>
        <visibility>Visible</visibility>
        <market_category>
         <id>25</id>
         <name>Sonuç (1X2)</name>
         <other_name>Maç Sonucu</other_name>
        </market_category>
        <results>
         <results>
           <id>1508373226</id>
           <odds>2.6</odds>
           <name>Aston Villa (Simulated RL)</name>
           <select_name>1</select_name>
           <visibility>Visible</visibility>
         </results>
         <results>
           <id>1508373227</id>
           <odds>3.1</odds>
           <name>X</name>
           <select_name>X</select_name>
           <visibility>Visible</visibility>
         </results>
         <results>
           <id>1508373228</id>
           <odds>2.75</odds>
           <name>Sheffield United (Simulated RL)</name>
           <select_name>2</select_name>
           <visibility>Visible</visibility>
         </results>
        </results>
      </markets>
     </markets>
   </LiveMatches>
  </LiveMatches>
</root>


{
 "LiveMatches": [
  {
   "matchId": "10527534",
   "betradarId": 22708821,
   "name": "Guangzhou Evergrande - Henan Jianye",
   "start_date_tr_full": "21 Eylül 2020 Pazartesi 10:30:00",
   "start_date_tr": "21-09-2020 10:30:00",
   "start_date_utc": "2020-09-21T07:30:00Z",
   "listed_date_utc": "2020-09-21T09:30:00Z",
   "match_details": {
    "scoreboardId": 10527534,
    "period": "1. Y",
    "periodId": 1,
    "score_str": "2:1",
    "timer": {
     "running": true,
     "base": "2020-09-21T07:30:33.959Z",
     "visible": true,
     "seconds": 0,
     "base_tr": "21 Eylül 2020 Pazartesi 10:30:33"
    },
    "started": true,
    "score": {
     "team_home": {
      "255": 2
     },
     "team_away": {
      "255": 1
     }
    }
   },
   "sport": {
    "id": 4,
    "name": "Futbol"
   },
   "league": {
    "id": 14390,
    "countryId": 57,
    "name": "Süper Lig"
   },
   "country": {
    "id": 57,
    "name": "Çin",
    "country_code": "CHN"
   },
   "teams": [
    {
     "teamId": 2662582,
     "team_name": "Guangzhou Evergrande",
     "team_short_name": "Guangzhou Evergrande",
     "team_jerseyId": "2662582_1",
     "team_jersey_img_url": "https://media.itsfogo.com/media/upload/live/participants/4/2662582_1.png"
    },
    {
     "teamId": 2527523,
     "team_name": "Henan Jianye",
     "team_short_name": "Henan Jianye",
     "team_jerseyId": "2527523_1",
     "team_jersey_img_url": "https://media.itsfogo.com/media/upload/live/participants/4/2527523_1.png"
    }
   ],
   "markets": [
    {
     "id": 518866904,
     "name": "1X2",
     "visibility": "Visible",
     "market_category": {
      "id": 25,
      "name": "Sonuç (1X2)",
      "other_name": "Maç Sonucu"
     },
     "results": [
      {
       "id": 1514391306,
       "odds": 1.08,
       "name": "Guangzhou Evergrande",
       "select_name": "1",
       "visibility": "Visible"
      },
      {
       "id": 1514391307,
       "odds": 7.5,
       "name": "X",
       "select_name": "X",
       "visibility": "Visible"
      },
      {
       "id": 1514391308,
       "odds": 20,
       "name": "Henan Jianye",
       "select_name": "2",
       "visibility": "Visible"
      }
     ]
    }
   ]
  },
  {
   "matchId": "10503370",
   "betradarId": null,
   "name": "AC Milan (Simulated RL) - Bologna (Simulated RL)",
   "start_date_tr_full": "21 Eylül 2020 Pazartesi 11:00:00",
   "start_date_tr": "21-09-2020 11:00:00",
   "start_date_utc": "2020-09-21T08:00:00Z",
   "listed_date_utc": "2020-09-21T10:00:00Z",
   "match_details": {
    "scoreboardId": 10503370,
    "period": "1. Y",
    "periodId": 1,
    "score_str": "0:0",
    "timer": {
     "running": true,
     "base": "2020-09-21T08:00:18.822Z",
     "visible": true,
     "seconds": 0,
     "base_tr": "21 Eylül 2020 Pazartesi 11:00:18"
    },
    "started": true,
    "score": {
     "team_home": {
      "255": 0
     },
     "team_away": {
      "255": 0
     }
    }
   },
   "sport": {
    "id": 4,
    "name": "Futbol"
   },
   "league": {
    "id": 75372,
    "countryId": 20,
    "name": "Serie A (Simulated Reality League)"
   },
   "country": {
    "id": 20,
    "name": "İtalya",
    "country_code": "ITA"
   },
   "teams": [
    {
     "teamId": 2845253,
     "team_name": "AC Milan (Simulated RL)",
     "team_short_name": "AC Milan (Simulated RL)",
     "team_jerseyId": null,
     "team_jersey_img_url": null
    },
    {
     "teamId": 2845261,
     "team_name": "Bologna (Simulated RL)",
     "team_short_name": "Bologna (Simulated RL)",
     "team_jerseyId": null,
     "team_jersey_img_url": null
    }
   ],
   "markets": [
    {
     "id": 516706100,
     "name": "1X2",
     "visibility": "Visible",
     "market_category": {
      "id": 25,
      "name": "Sonuç (1X2)",
      "other_name": "Maç Sonucu"
     },
     "results": [
      {
       "id": 1508415509,
       "odds": 1.55,
       "name": "AC Milan (Simulated RL)",
       "select_name": "1",
       "visibility": "Visible"
      },
      {
       "id": 1508415510,
       "odds": 3.7,
       "name": "X",
       "select_name": "X",
       "visibility": "Visible"
      },
      {
       "id": 1508415511,
       "odds": 5.25,
       "name": "Bologna (Simulated RL)",
       "select_name": "2",
       "visibility": "Visible"
      }
     ]
    }
   ]
  }
 ]
}


"LiveMatches" içerisinde yer alan veriler o an aktif olarak oynanan karşılaşmalar ve başlaması yakın olan karşılaşmaları kapsamaktadır.  Genel olarak içeriği "PreMatches" 'den farklı değildir, sadece canlı karşılaşmalara ait veriler listelendiği için ekstra seçenekler ve bilgiler mevcuttur. "leagueId" ve "countryId" parametreleri ile filtreleme yapmak istediğiniz de yine aynı şekilde bu sayfalarda ve içeriklerinde yer alan "Id" bilgilerini kullanmanız gerekir. "PreMatches" ve "LiveMatches" dışındaki diğer sayfalarda yer alan ya da farklı bir kaynağa ait "countryId" "leagueId" bilgilerini bu alanlarda kullanmanız yanlış bir filtreleme yöntemidir. 

LiveMatchMarkets (Canlı Bülten Karşılaşma Oranları)
GET  https://www.zporsdata.com/api/v1/LiveMatchMarkets?api_key=3c42ee89a5fc18355e3c6b2d294d20655101e785cab339ddcf3c46725f02777d4d&format=json&provider=zporsdata&lang=tr&matchId=123123

ParametreGerekli mi?TipAçıklama
api_keyevetstringHizmet erişim anahtarınız
langevetstringVeri yapısındaki değerlerin dili
formatevetstringListelenen verilerin formatı
providerevetstringVerilerin kaynak tanımı
matchIdevetintegerErişim sağlamak istediğiniz karşılaşmanın Id değerini tanımlamalısınız

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<root>
  <LiveMatchMarkets>
   <matchId>10527534</matchId>
   <betradarId>22708821</betradarId>
   <name>Guangzhou Evergrande - Henan Jianye</name>
   <match_type>Live</match_type>
   <start_date_tr_full>21 Eylül 2020 Pazartesi 10:30:00</start_date_tr_full>
   <start_date_tr>21-09-2020 10:30:00</start_date_tr>
   <start_date_utc>2020-09-21T07:30:00Z</start_date_utc>
   <listed_date_utc>2020-09-21T09:30:00Z</listed_date_utc>
   <match_details>
     <scoreboardId>10527534</scoreboardId>
     <period>2. Y</period>
     <parentPeriod>Devre arası</parentPeriod>
     <periodId>3</periodId>
     <messages>
      <messages>
        <messageType>0</messageType>
        <content>Review by the video assistant referee is cancelled</content>
        <timer>64:55</timer>
        <order>34</order>
      </messages>
      <messages>
        <messageType>252</messageType>
        <content>11th Corner to Henan Jianye</content>
        <timer>64:30</timer>
        <order>33</order>
        <teamType>Team02</teamType>
      </messages>
      <messages>
        <messageType>243</messageType>
        <content>Henan Jianye, 1st penalty missed</content>
        <timer>64:09</timer>
        <order>32</order>
        <teamType>Team02</teamType>
      </messages>
      <messages>
        <messageType>249</messageType>
        <content>2nd Penalty awarded to Henan Jianye</content>
        <timer>63:07</timer>
        <order>31</order>
        <teamType>Team02</teamType>
      </messages>
      <messages>
        <messageType>0</messageType>
        <content>Possible review by the video assistant referee</content>
        <timer>62:53</timer>
        <order>30</order>
      </messages>
      <messages>
        <messageType>252</messageType>
        <content>10th Corner to Henan Jianye</content>
        <timer>59:56</timer>
        <order>29</order>
        <teamType>Team02</teamType>
      </messages>
      <messages>
        <messageType>252</messageType>
        <content>9th Corner to Henan Jianye</content>
        <timer>58:55</timer>
        <order>28</order>
        <teamType>Team02</teamType>
      </messages>
      <messages>
        <messageType>246</messageType>
        <content>1st Substitution Guangzhou Evergrande</content>
        <timer>57:30</timer>
        <order>27</order>
        <teamType>Team01</teamType>
      </messages>
      <messages>
        <messageType>252</messageType>
        <content>8th Corner to Guangzhou Evergrande</content>
        <timer>46:42</timer>
        <order>26</order>
        <teamType>Team01</teamType>
      </messages>
      <messages>
        <messageType>252</messageType>
        <content>7th Corner to Guangzhou Evergrande</content>
        <timer>45:59</timer>
        <order>25</order>
        <teamType>Team01</teamType>
      </messages>
      <messages>
        <messageType>1</messageType>
        <content>2nd Half</content>
        <timer>45:00</timer>
        <order>24</order>
      </messages>
      <messages>
        <messageType>1</messageType>
        <content>Halftime</content>
        <timer>47:07</timer>
        <order>23</order>
      </messages>
      <messages>
        <messageType>245</messageType>
        <content>1st Half added time - 2 minutes</content>
        <timer>45:01</timer>
        <order>22</order>
      </messages>
      <messages>
        <messageType>252</messageType>
        <content>6th Corner to Henan Jianye</content>
        <timer>44:36</timer>
        <order>21</order>
        <teamType>Team02</teamType>
      </messages>
      <messages>
        <messageType>252</messageType>
        <content>5th Corner to Guangzhou Evergrande</content>
        <timer>42:56</timer>
        <order>20</order>
        <teamType>Team01</teamType>
      </messages>
      <messages>
        <messageType>0</messageType>
        <content>Review by the video assistant referee is cancelled</content>
        <timer>29:41</timer>
        <order>19</order>
      </messages>
      <messages>
        <messageType>0</messageType>
        <content>Possible review by the video assistant referee</content>
        <timer>28:45</timer>
        <order>18</order>
      </messages>
      <messages>
        <messageType>255</messageType>
        <content>Goal for Henan Jianye (by shot): 2-1</content>
        <timer>28:31</timer>
        <order>17</order>
        <teamType>Team02</teamType>
      </messages>
      <messages>
        <messageType>0</messageType>
        <content>Review by the video assistant referee is cancelled</content>
        <timer>25:57</timer>
        <order>16</order>
      </messages>
      <messages>
        <messageType>0</messageType>
        <content>Possible review by the video assistant referee</content>
        <timer>24:36</timer>
        <order>15</order>
      </messages>
      <messages>
        <messageType>255</messageType>
        <content>Goal for Guangzhou Evergrande (by shot): 2-0</content>
        <timer>24:32</timer>
        <order>14</order>
        <teamType>Team01</teamType>
      </messages>
      <messages>
        <messageType>252</messageType>
        <content>4th Corner to Guangzhou Evergrande</content>
        <timer>22:03</timer>
        <order>13</order>
        <teamType>Team01</teamType>
      </messages>
      <messages>
        <messageType>252</messageType>
        <content>3rd Corner to Guangzhou Evergrande</content>
        <timer>20:30</timer>
        <order>12</order>
        <teamType>Team01</teamType>
      </messages>
      <messages>
        <messageType>0</messageType>
        <content>Review by the video assistant referee is cancelled</content>
        <timer>14:42</timer>
        <order>11</order>
      </messages>
      <messages>
        <messageType>255</messageType>
        <content>Goal for Guangzhou Evergrande (by penalty): 1-0</content>
        <timer>14:00</timer>
        <order>10</order>
        <teamType>Team01</teamType>
      </messages>
      <messages>
        <messageType>249</messageType>
        <content>1st Penalty awarded to Guangzhou Evergrande</content>
        <timer>13:01</timer>
        <order>9</order>
        <teamType>Team01</teamType>
      </messages>
      <messages>
        <messageType>0</messageType>
        <content>Possible review by the video assistant referee</content>
        <timer>12:39</timer>
        <order>8</order>
      </messages>
      <messages>
        <messageType>252</messageType>
        <content>2nd Corner to Guangzhou Evergrande</content>
        <timer>05:23</timer>
        <order>7</order>
        <teamType>Team01</teamType>
      </messages>
      <messages>
        <messageType>0</messageType>
        <content>Review by the video assistant referee has ended</content>
        <timer>05:21</timer>
        <order>6</order>
      </messages>
      <messages>
        <messageType>0</messageType>
        <content>Goal under review by the video assistant referee</content>
        <timer>03:40</timer>
        <order>5</order>
      </messages>
      <messages>
        <messageType>0</messageType>
        <content>Review by the video assistant referee has started</content>
        <timer>03:38</timer>
        <order>4</order>
      </messages>
      <messages>
        <messageType>0</messageType>
        <content>Possible review by the video assistant referee</content>
        <timer>03:13</timer>
        <order>3</order>
      </messages>
      <messages>
        <messageType>252</messageType>
        <content>1st Corner to Henan Jianye</content>
        <timer>02:16</timer>
        <order>2</order>
        <teamType>Team02</teamType>
      </messages>
      <messages>
        <messageType>1</messageType>
        <content>1st Half</content>
        <timer>00:00</timer>
        <order>1</order>
      </messages>
     </messages>
     <teams_info>
      <teams_info>
        <id>01</id>
        <visible>1</visible>
        <teamName>Guangzhou Evergrande</teamName>
        <shirtColor>#ff0000</shirtColor>
        <shortsColor>#ffffff</shortsColor>
      </teams_info>
      <teams_info>
        <id>02</id>
        <visible>1</visible>
        <teamName>Henan Jianye</teamName>
        <shirtColor>#0000ff</shirtColor>
        <shortsColor>#0000ff</shortsColor>
      </teams_info>
     </teams_info>
     <score_str>2:1</score_str>
     <timer>
      <running>1</running>
      <base>2020-09-21T08:32:50.975Z</base>
      <visible>1</visible>
      <seconds>2700</seconds>
      <base_tr>21 Eylül 2020 Pazartesi 11:32:50</base_tr>
     </timer>
     <started>1</started>
     <score>
      <team_home>
        <_1>2</_1>
        <_3>0</_3>
        <_255>2</_255>
        <_253>0</_253>
        <_254>2</_254>
      </team_home>
      <team_away>
        <_1>1</_1>
        <_3>0</_3>
        <_255>1</_255>
        <_253>0</_253>
        <_254>1</_254>
      </team_away>
     </score>
     <corners>
      <team_home>
        <_1>4</_1>
        <_3>2</_3>
        <_254>6</_254>
        <_253>0</_253>
        <_255>6</_255>
      </team_home>
      <team_away>
        <_1>2</_1>
        <_3>3</_3>
        <_254>5</_254>
        <_253>0</_253>
        <_255>5</_255>
      </team_away>
     </corners>
     <redCards>
      <team_home>
        <_1>0</_1>
        <_3>0</_3>
        <_254>0</_254>
        <_253>0</_253>
        <_255>0</_255>
      </team_home>
      <team_away>
        <_1>0</_1>
        <_3>0</_3>
        <_254>0</_254>
        <_253>0</_253>
        <_255>0</_255>
      </team_away>
     </redCards>
     <yellowCards>
      <team_home>
        <_1>0</_1>
        <_3>0</_3>
        <_254>0</_254>
        <_253>0</_253>
        <_255>0</_255>
      </team_home>
      <team_away>
        <_1>0</_1>
        <_3>0</_3>
        <_254>0</_254>
        <_253>0</_253>
        <_255>0</_255>
      </team_away>
     </yellowCards>
     <penalties>
      <team_home>
        <_1>1</_1>
        <_3>0</_3>
        <_254>1</_254>
        <_253>0</_253>
        <_255>1</_255>
      </team_home>
      <team_away>
        <_1>0</_1>
        <_3>1</_3>
        <_254>1</_254>
        <_253>0</_253>
        <_255>1</_255>
      </team_away>
     </penalties>
     <substitutions>
      <team_home>
        <_1>0</_1>
        <_3>1</_3>
        <_254>1</_254>
        <_253>0</_253>
        <_255>1</_255>
      </team_home>
      <team_away>
        <_1>0</_1>
        <_3>0</_3>
        <_254>0</_254>
        <_253>0</_253>
        <_255>0</_255>
      </team_away>
     </substitutions>
   </match_details>
   <sport>
     <id>4</id>
     <name>Futbol</name>
   </sport>
   <league>
     <id>14390</id>
     <countryId>57</countryId>
     <name>Süper Lig</name>
   </league>
   <country>
     <id>57</id>
     <name>Çin</name>
     <country_code>CHN</country_code>
   </country>
   <teams>
     <teams>
      <teamId>2662582</teamId>
      <team_name>Guangzhou Evergrande</team_name>
      <team_short_name>Guangzhou Evergrande</team_short_name>
      <team_jerseyId>2662582_1</team_jerseyId>
      <team_jersey_img_url>https://media.itsfogo.com/media/upload/live/participants/4/2662582_1.png</team_jersey_img_url>
     </teams>
     <teams>
      <teamId>2527523</teamId>
      <team_name>Henan Jianye</team_name>
      <team_short_name>Henan Jianye</team_short_name>
      <team_jerseyId>2527523_1</team_jerseyId>
      <team_jersey_img_url>https://media.itsfogo.com/media/upload/live/participants/4/2527523_1.png</team_jersey_img_url>
     </teams>
   </teams>
   <markets>
     <markets>
      <id>518866904</id>
      <name>1X2</name>
      <visibility>Visible</visibility>
      <market_category>
        <id>25</id>
        <name>Sonuç (1X2)</name>
        <other_name>Maç Sonucu</other_name>
      </market_category>
      <results>
        <results>
         <id>1514391306</id>
         <odds>1.07</odds>
         <name>Guangzhou Evergrande</name>
         <select_name>1</select_name>
         <visibility>Visible</visibility>
        </results>
        <results>
         <id>1514391307</id>
         <odds>7</odds>
         <name>X</name>
         <select_name>X</select_name>
         <visibility>Visible</visibility>
        </results>
        <results>
         <id>1514391308</id>
         <odds>29</odds>
         <name>Henan Jianye</name>
         <select_name>2</select_name>
         <visibility>Visible</visibility>
        </results>
      </results>
     </markets>
     <markets>
      <id>518866912</id>
      <name>Herhangi bir takım bir gol farkla kazanır mı?</name>
      <visibility>Visible</visibility>
      <market_category>
        <id>16</id>
        <name>Diğer hükümler</name>
      </market_category>
      <results>
        <results>
         <id>1514391332</id>
         <odds>2.2</odds>
         <name>Evet</name>
         <visibility>Visible</visibility>
        </results>
        <results>
         <id>1514391333</id>
         <odds>1.6</odds>
         <name>Hayır</name>
         <visibility>Visible</visibility>
        </results>
      </results>
     </markets>
     <markets>
      <id>518866913</id>
      <name>Çifte şans</name>
      <visibility>Suspended</visibility>
      <market_category>
        <id>190</id>
        <name>Çifte şans</name>
      </market_category>
      <results>
        <results>
         <id>1514391334</id>
         <odds>1.01</odds>
         <name>Guangzhou Evergrande veya X</name>
         <visibility>Visible</visibility>
        </results>
        <results>
         <id>1514391335</id>
         <odds>7.25</odds>
         <name>X veya Henan Jianye</name>
         <visibility>Visible</visibility>
        </results>
        <results>
         <id>1514391336</id>
         <odds>1.01</odds>
         <name>Guangzhou Evergrande veya Henan Jianye</name>
         <visibility>Visible</visibility>
        </results>
      </results>
     </markets>
     <markets>
      <id>518866922</id>
      <name>2. takım toplam kaç gol atar?</name>
      <visibility>Visible</visibility>
      <market_category>
        <id>18</id>
        <name>Kaç gol atılır?</name>
        <other_name>Alt/Üst Toplam Gol - Takım 2</other_name>
        <attr>1,5</attr>
      </market_category>
      <results>
        <results>
         <id>1514391357</id>
         <odds>3.5</odds>
         <name>1,5'ten fazla</name>
         <visibility>Visible</visibility>
        </results>
        <results>
         <id>1514391358</id>
         <odds>1.26</odds>
         <name>1,5'ten az</name>
         <visibility>Visible</visibility>
        </results>
      </results>
     </markets>
     <markets>
      <id>518866924</id>
      <name>Toplam kaç gol atılır?</name>
      <visibility>Visible</visibility>
      <market_category>
        <id>18</id>
        <name>Kaç gol atılır?</name>
        <attr>0</attr>
      </market_category>
      <results>
        <results>
         <id>1514391361</id>
         <odds>1</odds>
         <name>0 gol</name>
         <visibility>Suspended</visibility>
        </results>
        <results>
         <id>1514391362</id>
         <odds>1</odds>
         <name>1 gol</name>
         <visibility>Suspended</visibility>
        </results>
        <results>
         <id>1514391363</id>
         <odds>1</odds>
         <name>2 gol</name>
         <visibility>Suspended</visibility>
        </results>
        <results>
         <id>1514391364</id>
         <odds>2.75</odds>
         <name>3 gol</name>
         <visibility>Visible</visibility>
        </results>
        <results>
         <id>1514391365</id>
         <odds>2.55</odds>
         <name>4 gol</name>
         <visibility>Visible</visibility>
        </results>
        <results>
         <id>1514391366</id>
         <odds>4.1</odds>
         <name>5 gol</name>
         <visibility>Visible</visibility>
        </results>
        <results>
         <id>1514391367</id>
         <odds>7.75</odds>
         <name>6 gol</name>
         <visibility>Visible</visibility>
        </results>
        <results>
         <id>1514391368</id>
         <odds>17.5</odds>
         <name>7 gol</name>
         <visibility>Visible</visibility>
        </results>
        <results>
         <id>1514391369</id>
         <odds>67</odds>
         <name>8 veya üstü gol</name>
         <visibility>Visible</visibility>
        </results>
      </results>
     </markets>
     <markets>
      <id>518866925</id>
      <name>Çok seçenekli skor bahisi</name>
      <visibility>Visible</visibility>
      <market_category>
        <id>5</id>
        <name>Skor Bahisi</name>
      </market_category>
      <results>
        <results>
         <id>1514391370</id>
         <odds>1</odds>
         <name>1:0, 2:0 veya 3:0</name>
         <visibility>Suspended</visibility>
        </results>
        <results>
         <id>1514391371</id>
         <odds>1</odds>
         <name>0:1, 0:2 veya 0:3</name>
         <visibility>Suspended</visibility>
        </results>
        <results>
         <id>1514391372</id>
         <odds>1</odds>
         <name>4:0, 5:0 veya 6:0</name>
         <visibility>Suspended</visibility>
        </results>
        <results>
         <id>1514391373</id>
         <odds>1</odds>
         <name>0:4, 0:5 veya 0:6</name>
         <visibility>Suspended</visibility>
        </results>
        <results>
         <id>1514391374</id>
         <odds>1.26</odds>
         <name>2:1, 3:1 veya 4:1</name>
         <visibility>Visible</visibility>
        </results>
        <results>
         <id>1514391375</id>
         <odds>1</odds>
         <name>1:2, 1:3 veya 1:4</name>
         <visibility>Suspended</visibility>
        </results>
        <results>
         <id>1514391376</id>
         <odds>4.4</odds>
         <name>3:2, 4:2, 4:3 veya 5:1</name>
         <visibility>Visible</visibility>
        </results>
        <results>
         <id>1514391377</id>
         <odds>20</odds>
         <name>2:3, 2:4, 3:4 ya da 1:5</name>
         <visibility>Visible</visibility>
        </results>
        <results>
         <id>1514391378</id>
         <odds>13</odds>
         <name>1. takım başka bir skorla kazanır</name>
         <visibility>Visible</visibility>
        </results>
        <results>
         <id>1514391379</id>
         <odds>251</odds>
         <name>2. takım başka bir sonuçla kazanır</name>
         <visibility>Visible</visibility>
        </results>
        <results>
         <id>1514391380</id>
         <odds>7</odds>
         <name>Berabere</name>
         <visibility>Visible</visibility>
        </results>
      </results>
     </markets>
     <markets>
      <id>518866927</id>
      <name>Maçın geri kalanı - Aktüel skor: 0:0</name>
      <visibility>Suspended</visibility>
      <market_category>
        <id>28</id>
        <name>Handikap (1X2)</name>
      </market_category>
      <results>
        <results>
         <id>1514391407</id>
         <odds>1</odds>
         <name>Guangzhou Evergrande</name>
         <visibility>Suspended</visibility>
        </results>
        <results>
         <id>1514391408</id>
         <odds>1</odds>
         <name>X</name>
         <visibility>Suspended</visibility>
        </results>
        <results>
         <id>1514391409</id>
         <odds>1</odds>
         <name>Henan Jianye</name>
         <visibility>Suspended</visibility>
        </results>
      </results>
     </markets>
   </markets>
  </LiveMatchMarkets>
</root>


{
 "LiveMatchMarkets": {
  "matchId": "10527534",
  "betradarId": 22708821,
  "name": "Guangzhou Evergrande - Henan Jianye",
  "match_type": "Live",
  "start_date_tr_full": "21 Eylül 2020 Pazartesi 10:30:00",
  "start_date_tr": "21-09-2020 10:30:00",
  "start_date_utc": "2020-09-21T07:30:00Z",
  "listed_date_utc": "2020-09-21T09:30:00Z",
  "match_details": {
   "scoreboardId": 10527534,
   "period": "2. Y",
   "parentPeriod": "Devre arası",
   "periodId": 3,
   "messages": {
    "2698878": {
     "messageType": 1,
     "content": "1st Half",
     "timer": "00:00",
     "order": 1
    },
    "2835786": {
     "messageType": 252,
     "content": "1st Corner to Henan Jianye",
     "timer": "02:16",
     "order": 2,
     "teamType": "Team02"
    },
    "2892116": {
     "messageType": 0,
     "content": "Possible review by the video assistant referee",
     "timer": "03:13",
     "order": 3
    },
    "2917563": {
     "messageType": 0,
     "content": "Review by the video assistant referee has started",
     "timer": "03:38",
     "order": 4
    },
    "2919377": {
     "messageType": 0,
     "content": "Goal under review by the video assistant referee",
     "timer": "03:40",
     "order": 5
    },
    "3020023": {
     "messageType": 0,
     "content": "Review by the video assistant referee has ended",
     "timer": "05:21",
     "order": 6
    },
    "3022296": {
     "messageType": 252,
     "content": "2nd Corner to Guangzhou Evergrande",
     "timer": "05:23",
     "order": 7,
     "teamType": "Team01"
    },
    "3458129": {
     "messageType": 0,
     "content": "Possible review by the video assistant referee",
     "timer": "12:39",
     "order": 8
    },
    "3480770": {
     "messageType": 249,
     "content": "1st Penalty awarded to Guangzhou Evergrande",
     "timer": "13:01",
     "order": 9,
     "teamType": "Team01"
    },
    "3538803": {
     "messageType": 255,
     "content": "Goal for Guangzhou Evergrande (by penalty): 1-0",
     "timer": "14:00",
     "order": 10,
     "teamType": "Team01"
    },
    "3581426": {
     "messageType": 0,
     "content": "Review by the video assistant referee is cancelled",
     "timer": "14:42",
     "order": 11
    },
    "3929605": {
     "messageType": 252,
     "content": "3rd Corner to Guangzhou Evergrande",
     "timer": "20:30",
     "order": 12,
     "teamType": "Team01"
    },
    "4022616": {
     "messageType": 252,
     "content": "4th Corner to Guangzhou Evergrande",
     "timer": "22:03",
     "order": 13,
     "teamType": "Team01"
    },
    "4171823": {
     "messageType": 255,
     "content": "Goal for Guangzhou Evergrande (by shot): 2-0",
     "timer": "24:32",
     "order": 14,
     "teamType": "Team01"
    },
    "4175145": {
     "messageType": 0,
     "content": "Possible review by the video assistant referee",
     "timer": "24:36",
     "order": 15
    },
    "4256223": {
     "messageType": 0,
     "content": "Review by the video assistant referee is cancelled",
     "timer": "25:57",
     "order": 16
    },
    "4410569": {
     "messageType": 255,
     "content": "Goal for Henan Jianye (by shot): 2-1",
     "timer": "28:31",
     "order": 17,
     "teamType": "Team02"
    },
    "4424558": {
     "messageType": 0,
     "content": "Possible review by the video assistant referee",
     "timer": "28:45",
     "order": 18
    },
    "4480326": {
     "messageType": 0,
     "content": "Review by the video assistant referee is cancelled",
     "timer": "29:41",
     "order": 19
    },
    "5275327": {
     "messageType": 252,
     "content": "5th Corner to Guangzhou Evergrande",
     "timer": "42:56",
     "order": 20,
     "teamType": "Team01"
    },
    "5374928": {
     "messageType": 252,
     "content": "6th Corner to Henan Jianye",
     "timer": "44:36",
     "order": 21,
     "teamType": "Team02"
    },
    "5399517": {
     "messageType": 245,
     "content": "1st Half added time - 2 minutes",
     "timer": "45:01",
     "order": 22
    },
    "5526202": {
     "messageType": 1,
     "content": "Halftime",
     "timer": "47:07",
     "order": 23
    },
    "6435894": {
     "messageType": 1,
     "content": "2nd Half",
     "timer": "45:00",
     "order": 24
    },
    "6494997": {
     "messageType": 252,
     "content": "7th Corner to Guangzhou Evergrande",
     "timer": "45:59",
     "order": 25,
     "teamType": "Team01"
    },
    "6538347": {
     "messageType": 252,
     "content": "8th Corner to Guangzhou Evergrande",
     "timer": "46:42",
     "order": 26,
     "teamType": "Team01"
    },
    "7186347": {
     "messageType": 246,
     "content": "1st Substitution Guangzhou Evergrande",
     "timer": "57:30",
     "order": 27,
     "teamType": "Team01"
    },
    "7271384": {
     "messageType": 252,
     "content": "9th Corner to Henan Jianye",
     "timer": "58:55",
     "order": 28,
     "teamType": "Team02"
    },
    "7331970": {
     "messageType": 252,
     "content": "10th Corner to Henan Jianye",
     "timer": "59:56",
     "order": 29,
     "teamType": "Team02"
    },
    "7509311": {
     "messageType": 0,
     "content": "Possible review by the video assistant referee",
     "timer": "62:53",
     "order": 30
    },
    "7523352": {
     "messageType": 249,
     "content": "2nd Penalty awarded to Henan Jianye",
     "timer": "63:07",
     "order": 31,
     "teamType": "Team02"
    },
    "7585864": {
     "messageType": 243,
     "content": "Henan Jianye, 1st penalty missed",
     "timer": "64:09",
     "order": 32,
     "teamType": "Team02"
    },
    "7606683": {
     "messageType": 252,
     "content": "11th Corner to Henan Jianye",
     "timer": "64:30",
     "order": 33,
     "teamType": "Team02"
    },
    "7631526": {
     "messageType": 0,
     "content": "Review by the video assistant referee is cancelled",
     "timer": "64:55",
     "order": 34
    },
    "7705409": {
     "messageType": 252,
     "content": "12th Corner to Henan Jianye",
     "timer": "66:09",
     "order": 35,
     "teamType": "Team02"
    }
   },
   "teams_info": [
    {
     "id": "01",
     "visible": true,
     "teamName": "Guangzhou Evergrande",
     "shirtColor": "#ff0000",
     "shortsColor": "#ffffff"
    },
    {
     "id": "02",
     "visible": true,
     "teamName": "Henan Jianye",
     "shirtColor": "#0000ff",
     "shortsColor": "#0000ff"
    }
   ],
   "score_str": "2:1",
   "timer": {
    "running": true,
    "base": "2020-09-21T08:32:50.975Z",
    "visible": true,
    "seconds": 2700,
    "base_tr": "21 Eylül 2020 Pazartesi 11:32:50"
   },
   "started": true,
   "score": {
    "team_home": {
     "1": 2,
     "3": 0,
     "253": 0,
     "254": 2,
     "255": 2
    },
    "team_away": {
     "1": 1,
     "3": 0,
     "253": 0,
     "254": 1,
     "255": 1
    }
   },
   "corners": {
    "team_home": {
     "1": 4,
     "3": 2,
     "253": 0,
     "254": 6,
     "255": 6
    },
    "team_away": {
     "1": 2,
     "3": 4,
     "253": 0,
     "254": 6,
     "255": 6
    }
   },
   "redCards": {
    "team_home": {
     "1": 0,
     "3": 0,
     "253": 0,
     "254": 0,
     "255": 0
    },
    "team_away": {
     "1": 0,
     "3": 0,
     "253": 0,
     "254": 0,
     "255": 0
    }
   },
   "yellowCards": {
    "team_home": {
     "1": 0,
     "3": 0,
     "253": 0,
     "254": 0,
     "255": 0
    },
    "team_away": {
     "1": 0,
     "3": 0,
     "253": 0,
     "254": 0,
     "255": 0
    }
   },
   "penalties": {
    "team_home": {
     "1": 1,
     "3": 0,
     "253": 0,
     "254": 1,
     "255": 1
    },
    "team_away": {
     "1": 0,
     "3": 1,
     "253": 0,
     "254": 1,
     "255": 1
    }
   },
   "substitutions": {
    "team_home": {
     "1": 0,
     "3": 1,
     "253": 0,
     "254": 1,
     "255": 1
    },
    "team_away": {
     "1": 0,
     "3": 0,
     "253": 0,
     "254": 0,
     "255": 0
    }
   }
  },
  "sport": {
   "id": 4,
   "name": "Futbol"
  },
  "league": {
   "id": 14390,
   "countryId": 57,
   "name": "Süper Lig"
  },
  "country": {
   "id": 57,
   "name": "Çin",
   "country_code": "CHN"
  },
  "teams": [
   {
    "teamId": 2662582,
    "team_name": "Guangzhou Evergrande",
    "team_short_name": "Guangzhou Evergrande",
    "team_jerseyId": "2662582_1",
    "team_jersey_img_url": "https://media.itsfogo.com/media/upload/live/participants/4/2662582_1.png"
   },
   {
    "teamId": 2527523,
    "team_name": "Henan Jianye",
    "team_short_name": "Henan Jianye",
    "team_jerseyId": "2527523_1",
    "team_jersey_img_url": "https://media.itsfogo.com/media/upload/live/participants/4/2527523_1.png"
   }
  ],
  "markets": [
   {
    "id": 518866904,
    "name": "1X2",
    "visibility": "Visible",
    "market_category": {
     "id": 25,
     "name": "Sonuç (1X2)",
     "other_name": "Maç Sonucu"
    },
    "results": [
     {
      "id": 1514391306,
      "odds": 1.07,
      "name": "Guangzhou Evergrande",
      "select_name": "1",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1514391307,
      "odds": 7,
      "name": "X",
      "select_name": "X",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1514391308,
      "odds": 31,
      "name": "Henan Jianye",
      "select_name": "2",
      "visibility": "Visible"
     }
    ]
   },
   {
    "id": 518866912,
    "name": "Herhangi bir takım bir gol farkla kazanır mı?",
    "visibility": "Visible",
    "market_category": {
     "id": 16,
     "name": "Diğer hükümler"
    },
    "results": [
     {
      "id": 1514391332,
      "odds": 2.15,
      "name": "Evet",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1514391333,
      "odds": 1.62,
      "name": "Hayır",
      "visibility": "Visible"
     }
    ]
   },
   {
    "id": 518866913,
    "name": "Çifte şans",
    "visibility": "Suspended",
    "market_category": {
     "id": 190,
     "name": "Çifte şans"
    },
    "results": [
     {
      "id": 1514391334,
      "odds": 1.01,
      "name": "Guangzhou Evergrande veya X",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1514391335,
      "odds": 7.25,
      "name": "X veya Henan Jianye",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1514391336,
      "odds": 1.01,
      "name": "Guangzhou Evergrande veya Henan Jianye",
      "visibility": "Visible"
     }
    ]
   },
   {
    "id": 518866922,
    "name": "2. takım toplam kaç gol atar?",
    "visibility": "Visible",
    "market_category": {
     "id": 18,
     "name": "Kaç gol atılır?",
     "other_name": "Alt/Üst Toplam Gol - Takım 2",
     "attr": "1,5"
    },
    "results": [
     {
      "id": 1514391357,
      "odds": 3.6,
      "name": "1,5'ten fazla",
      "visibility": "Visible"
     },
     {
      "id": 1514391358,
      "odds": 1.25,
      "name": "1,5'ten az",
      "visibility": "Visible"
     }
    ]
   }
  ]
 }
}


"LiveMatchMarkets" içerisinde karşılaşmanın market ve oran bilgilerine erişebilirsiniz. Erişim sağlamak için "LiveMatches" sayfasından edinmiş olduğunuz matchId 'nin değerini "matchId" parametresine tanımlamanız gerekiyor. Tanımlamaları doğru şekilde yaptığınızda verileri sorunsuz şekilde listeleyebilirsiniz.  Listelenen marketler içerisinde "market_type" değeri  false ise; o market türü için sonuçlandırma yer almıyor anlamındadır.

Results (Karşılaşma Sonuçları)
GET  https://www.zporsdata.com/api/v1/Results?api_key=3c42ee89a5fc18355e3c6b2d294d20655101e785cab339ddcf3c46725f02777d4d&format=json&provider=zporsdata&lang=tr&sportId=1&date=2020-09-09&countryId=1&leagueId=1

ParametreGerekli mi?TipAçıklama
api_keyevetstringHizmet erişim anahtarınız
sportIdevetintegerListeleme yapacağınız spor dalına ait id bilgisini tanımlayınız
leagueIdhayırintegerLig'e göre filtreleme yapabilirsiniz
countryIdhayırintegerÜlkeye göre filtreleme yapabilirsiniz
dateevetstringListeleme yapmak istediğiniz tarihi (yyyy-aa-gg) şeklinde tanımlamalısınız
formatevetstringListelenen verilerin formatı
providerevetstringHizmetinizin detaylar sayfasında yer alan "Sağlayıcı(Provider)" bilgisini tanımlamalısınız
langevetstringVeri yapısının dil tanımı. Örnek; "tr", "en" vb.

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<root>
  <Results>
   <sport>
     <type>sport</type>
     <sportId>1</sportId>
     <sport_name>Futbol</sport_name>
     <countries>
      <countries>
        <type>country</type>
        <sportId>1</sportId>
        <countryId>393</countryId>
        <country_name>Uluslararası Kulüpler</country_name>
        <country_details>
         <country_code />
         <country_short_code />
         <country_continent />
         <country_population />
         <country_icon />
        </country_details>
        <leagues>
         <leagues>
           <type>league</type>
           <sportId>1</sportId>
           <countryId>393</countryId>
           <leagueId>5694</leagueId>
           <league_name>AFC Şampiyonlar Ligi, Grup C</league_name>
           <league_code>AAŞL</league_code>
           <seasonId>74427</seasonId>
           <current_seasonId>74427</current_seasonId>
           <year>2020</year>
           <league_season_type>Group stage</league_season_type>
           <cuproster_id />
           <tournament_level_order>15000</tournament_level_order>
           <matches>
            <matches>
              <type>match</type>
              <sportId>1</sportId>
              <match_countryId>393</match_countryId>
              <match_leagueId>5694</match_leagueId>
              <matchId>22761647</matchId>
              <match_seasonId>74427</match_seasonId>
              <match_datetime>
               <date>21/09/20</date>
               <date_formater>21/09/2020</date_formater>
               <time>18:00</time>
               <timezone>+03</timezone>
               <timezone_offset>10800</timezone_offset>
               <timestamp>1600700400</timestamp>
              </match_datetime>
              <round_details>
               <roundId>5</roundId>
               <round_name>5</round_name>
               <round_shortname />
               <round_cupId />
               <round_statisticssortorder />
              </round_details>
              <match_week>39</match_week>
              <match_result>
               <home />
               <away />
               <winner />
               <periods />
              </match_result>
              <match_details>
               <status>
                 <statusId>0</statusId>
                 <status_name>Başlamadı</status_name>
               </status>
               <extended>
                 <cards />
               </extended>
               <stadiumid />
               <removed />
               <facts />
               <localderby />
               <distance>1154</distance>
               <weather />
               <pitchcondition />
               <temperature />
               <wind />
               <windadvantage>0</windadvantage>
               <matchstatus />
               <postponed />
               <cancelled />
               <walkover />
               <hf>0</hf>
               <periodlength>45</periodlength>
               <numberofperiods>2</numberofperiods>
               <overtimelength>15</overtimelength>
               <tobeannounced />
              </match_details>
              <match_updated_uts>1596791063</match_updated_uts>
              <match_ended_uts />
              <match_ptime />
              <match_timeinfo />
              <teams>
               <home>
                 <teamId>185565</teamId>
                 <team_uid>34314</team_uid>
                 <team_sportId>1</team_sportId>
                 <team_name>Persepolis FC</team_name>
                 <team_shortname>Persepolis FC</team_shortname>
                 <team_code>PFC</team_code>
                 <team_iscountry />
                 <team_iscountry_details>
                  <countryId />
                  <country_name />
                  <country_shortname />
                  <country_continentId />
                  <country_continent />
                  <country_icon />
                 </team_iscountry_details>
               </home>
               <away>
                 <teamId>6003453</teamId>
                 <team_uid>44441</team_uid>
                 <team_sportId>1</team_sportId>
                 <team_name>Al Duhail SC</team_name>
                 <team_shortname>Al Duhail SC</team_shortname>
                 <team_code>DUH</team_code>
                 <team_iscountry />
                 <team_iscountry_details>
                  <countryId>174</countryId>
                  <country_name>Katar</country_name>
                  <country_shortname>QAT</country_shortname>
                  <country_continentId>5</country_continentId>
                  <country_continent>Asya</country_continent>
                  <country_population>2700000</country_population>
                  <country_icon>https://cdn.zporsdata.com/images/flags/medium/qa.png</country_icon>
                 </team_iscountry_details>
               </away>
              </teams>
            </matches>
            <matches>
              <type>match</type>
              <sportId>1</sportId>
              <match_countryId>393</match_countryId>
              <match_leagueId>5694</match_leagueId>
              <matchId>22761721</matchId>
              <match_seasonId>74427</match_seasonId>
              <match_datetime>
               <date>21/09/20</date>
               <date_formater>21/09/2020</date_formater>
               <time>21:00</time>
               <timezone>+03</timezone>
               <timezone_offset>10800</timezone_offset>
               <timestamp>1600711200</timestamp>
              </match_datetime>
              <round_details>
               <roundId>5</roundId>
               <round_name>5</round_name>
               <round_shortname />
               <round_cupId />
               <round_statisticssortorder />
              </round_details>
              <match_week>39</match_week>
              <match_result>
               <home />
               <away />
               <winner />
               <periods />
              </match_result>
              <match_details>
               <status>
                 <statusId>0</statusId>
                 <status_name>Başlamadı</status_name>
               </status>
               <extended>
                 <cards />
               </extended>
               <stadiumid />
               <removed />
               <facts />
               <localderby />
               <distance />
               <weather />
               <pitchcondition />
               <temperature />
               <wind />
               <windadvantage>0</windadvantage>
               <matchstatus />
               <postponed />
               <cancelled />
               <walkover />
               <hf>0</hf>
               <periodlength>45</periodlength>
               <numberofperiods>2</numberofperiods>
               <overtimelength>15</overtimelength>
               <tobeannounced />
              </match_details>
              <match_updated_uts>1596791063</match_updated_uts>
              <match_ended_uts />
              <match_ptime />
              <match_timeinfo />
              <teams>
               <home>
                 <teamId>9452858</teamId>
                 <team_uid>56021</team_uid>
                 <team_sportId>1</team_sportId>
                 <team_name>AL Taawoun</team_name>
                 <team_shortname>Al Taawoun FC</team_shortname>
                 <team_code>ALT</team_code>
                 <team_iscountry />
                 <team_iscountry_details>
                  <countryId>187</countryId>
                  <country_name>Suudi Arabistan</country_name>
                  <country_shortname>SAU</country_shortname>
                  <country_continentId>5</country_continentId>
                  <country_continent>Asya</country_continent>
                  <country_icon>https://cdn.zporsdata.com/images/flags/medium/sa.png</country_icon>
                 </team_iscountry_details>
               </home>
               <away>
                 <teamId>415560</teamId>
                 <team_uid>34060</team_uid>
                 <team_sportId>1</team_sportId>
                 <team_name>Sharjah FC</team_name>
                 <team_shortname>Sharjah FC</team_shortname>
                 <team_code>SHJ</team_code>
                 <team_iscountry />
                 <team_iscountry_details>
                  <countryId>224</countryId>
                  <country_name>BAE</country_name>
                  <country_shortname>ARE</country_shortname>
                  <country_continentId>5</country_continentId>
                  <country_continent>Asya</country_continent>
                  <country_population>9400000</country_population>
                  <country_icon>https://cdn.zporsdata.com/images/flags/medium/ae.png</country_icon>
                 </team_iscountry_details>
               </away>
              </teams>
            </matches>
           </matches>
         </leagues>
         <leagues>
           <type>league</type>
           <sportId>1</sportId>
           <countryId>393</countryId>
           <leagueId>5695</leagueId>
           <league_name>AFC Şampiyonlar Ligi, Grup D</league_name>
           <league_code>AAŞL</league_code>
           <seasonId>74427</seasonId>
           <current_seasonId>74427</current_seasonId>
           <year>2020</year>
           <league_season_type>Group stage</league_season_type>
           <cuproster_id />
           <tournament_level_order>15000</tournament_level_order>
           <matches>
            <matches>
              <type>match</type>
              <sportId>1</sportId>
              <match_countryId>393</match_countryId>
              <match_leagueId>5695</match_leagueId>
              <matchId>22761899</matchId>
              <match_seasonId>74427</match_seasonId>
              <match_datetime>
               <date>21/09/20</date>
               <date_formater>21/09/2020</date_formater>
               <time>18:00</time>
               <timezone>+03</timezone>
               <timezone_offset>10800</timezone_offset>
               <timestamp>1600700400</timestamp>
              </match_datetime>
              <round_details>
               <roundId>5</roundId>
               <round_name>5</round_name>
               <round_shortname />
               <round_cupId />
               <round_statisticssortorder />
              </round_details>
              <match_week>39</match_week>
              <match_result>
               <home />
               <away />
               <winner />
               <periods />
              </match_result>
              <match_details>
               <status>
                 <statusId>0</statusId>
                 <status_name>Başlamadı</status_name>
               </status>
               <extended>
                 <cards />
               </extended>
               <stadiumid>2205</stadiumid>
               <removed />
               <facts>1</facts>
               <localderby />
               <distance>592</distance>
               <weather />
               <pitchcondition />
               <temperature />
               <wind />
               <windadvantage>0</windadvantage>
               <matchstatus />
               <postponed />
               <cancelled />
               <walkover />
               <hf>0</hf>
               <periodlength>45</periodlength>
               <numberofperiods>2</numberofperiods>
               <overtimelength>15</overtimelength>
               <tobeannounced />
              </match_details>
              <match_updated_uts>1600635113</match_updated_uts>
              <match_ended_uts />
              <match_ptime />
              <match_timeinfo>
               <injurytime />
               <ended />
               <started />
               <played />
               <remaining />
               <running />
              </match_timeinfo>
              <teams>
               <home>
                 <teamId>185559</teamId>
                 <team_uid>39733</team_uid>
                 <team_sportId>1</team_sportId>
                 <team_name>Al-Sadd</team_name>
                 <team_shortname>Al-Sadd</team_shortname>
                 <team_code>SAD</team_code>
                 <team_iscountry />
                 <team_iscountry_details>
                  <countryId>174</countryId>
                  <country_name>Katar</country_name>
                  <country_shortname>QAT</country_shortname>
                  <country_continentId>5</country_continentId>
                  <country_continent>Asya</country_continent>
                  <country_icon>https://cdn.zporsdata.com/images/flags/medium/qa.png</country_icon>
                 </team_iscountry_details>
               </home>
               <away>
                 <teamId>710868</teamId>
                 <team_uid>23400</team_uid>
                 <team_sportId>1</team_sportId>
                 <team_name>AL Nassr</team_name>
                 <team_shortname>Al Nassr FC</team_shortname>
                 <team_code>ALN</team_code>
                 <team_iscountry />
                 <team_iscountry_details>
                  <countryId>187</countryId>
                  <country_name>Suudi Arabistan</country_name>
                  <country_shortname>SAU</country_shortname>
                  <country_continentId>5</country_continentId>
                  <country_continent>Asya</country_continent>
                  <country_population>33000000</country_population>
                  <country_icon>https://cdn.zporsdata.com/images/flags/medium/sa.png</country_icon>
                 </team_iscountry_details>
               </away>
              </teams>
            </matches>
            <matches>
              <type>match</type>
              <sportId>1</sportId>
              <match_countryId>393</match_countryId>
              <match_leagueId>5695</match_leagueId>
              <matchId>23030879</matchId>
              <match_seasonId>74427</match_seasonId>
              <match_datetime>
               <date>21/09/20</date>
               <date_formater>21/09/2020</date_formater>
               <time>21:00</time>
               <timezone>+03</timezone>
               <timezone_offset>10800</timezone_offset>
               <timestamp>1600711200</timestamp>
              </match_datetime>
              <round_details>
               <roundId>5</roundId>
               <round_name>5</round_name>
               <round_shortname />
               <round_cupId />
               <round_statisticssortorder />
              </round_details>
              <match_week>39</match_week>
              <match_result>
               <home />
               <away />
               <winner />
               <periods />
              </match_result>
              <match_details>
               <status>
                 <statusId>0</statusId>
                 <status_name>Başlamadı</status_name>
               </status>
               <extended>
                 <cards />
               </extended>
               <stadiumid />
               <removed />
               <facts>1</facts>
               <localderby />
               <distance>1010</distance>
               <weather />
               <pitchcondition />
               <temperature />
               <wind />
               <windadvantage>0</windadvantage>
               <matchstatus />
               <postponed />
               <cancelled />
               <walkover />
               <hf>0</hf>
               <periodlength>45</periodlength>
               <numberofperiods>2</numberofperiods>
               <overtimelength>15</overtimelength>
               <tobeannounced />
              </match_details>
              <match_updated_uts />
              <match_ended_uts />
              <match_ptime />
              <match_timeinfo />
              <teams>
               <home>
                 <teamId>514335</teamId>
                 <team_uid>8018</team_uid>
                 <team_sportId>1</team_sportId>
                 <team_name>Foolad Mobarakeh Sepahan SC</team_name>
                 <team_shortname>Foolad Mobarakeh Sepahan SC</team_shortname>
                 <team_code>FMS</team_code>
                 <team_iscountry />
                 <team_iscountry_details>
                  <countryId />
                  <country_name />
                  <country_shortname />
                  <country_continentId />
                  <country_continent />
                  <country_icon />
                 </team_iscountry_details>
               </home>
               <away>
                 <teamId>185558</teamId>
                 <team_uid>37082</team_uid>
                 <team_sportId>1</team_sportId>
                 <team_name>Al Ain FC</team_name>
                 <team_shortname>Al Ain FC</team_shortname>
                 <team_code>AIN</team_code>
                 <team_iscountry />
                 <team_iscountry_details>
                  <countryId>224</countryId>
                  <country_name>BAE</country_name>
                  <country_shortname>ARE</country_shortname>
                  <country_continentId>5</country_continentId>
                  <country_continent>Asya</country_continent>
                  <country_population>9400000</country_population>
                  <country_icon>https://cdn.zporsdata.com/images/flags/medium/ae.png</country_icon>
                 </team_iscountry_details>
               </away>
              </teams>
            </matches>
           </matches>
         </leagues>
        </leagues>
      </countries>
     </countries>
   </sport>
  </Results>
</root>


{
 "Results": {
  "sport": {
   "type": "sport",
   "sportId": 1,
   "sport_name": "Futbol",
   "countries": [
    {
     "type": "country",
     "sportId": 1,
     "countryId": 393,
     "country_name": "Uluslararası Kulüpler",
     "country_details": {
      "country_code": null,
      "country_short_code": null,
      "country_continent": null,
      "country_population": null,
      "country_icon": null
     },
     "leagues": [
      {
       "type": "league",
       "sportId": 1,
       "countryId": 393,
       "leagueId": 5694,
       "league_name": "AFC Şampiyonlar Ligi, Grup C",
       "league_code": "AAŞL",
       "seasonId": 74427,
       "current_seasonId": 74427,
       "year": "2020",
       "league_season_type": "Group stage",
       "cuproster_id": null,
       "tournament_level_order": 15000,
       "matches": [
        {
         "type": "match",
         "sportId": 1,
         "match_countryId": 393,
         "match_leagueId": 5694,
         "matchId": 22761647,
         "match_seasonId": 74427,
         "match_datetime": {
          "date": "21/09/20",
          "date_formater": "21/09/2020",
          "time": "18:00",
          "timezone": "+03",
          "timezone_offset": 10800,
          "timestamp": 1600700400
         },
         "round_details": {
          "roundId": 5,
          "round_name": 5,
          "round_shortname": null,
          "round_cupId": null,
          "round_statisticssortorder": null
         },
         "match_week": 39,
         "match_result": {
          "home": null,
          "away": null,
          "winner": null,
          "periods": null
         },
         "match_details": {
          "status": {
           "statusId": 0,
           "status_name": "Başlamadı"
          },
          "extended": {
           "cards": null
          },
          "stadiumid": null,
          "removed": false,
          "facts": false,
          "localderby": false,
          "distance": 1154,
          "weather": null,
          "pitchcondition": null,
          "temperature": null,
          "wind": null,
          "windadvantage": "0",
          "matchstatus": false,
          "postponed": false,
          "cancelled": false,
          "walkover": false,
          "hf": 0,
          "periodlength": 45,
          "numberofperiods": 2,
          "overtimelength": 15,
          "tobeannounced": false
         },
         "match_updated_uts": 1596791063,
         "match_ended_uts": false,
         "match_ptime": false,
         "match_timeinfo": null,
         "teams": {
          "home": {
           "teamId": 185565,
           "team_uid": 34314,
           "team_sportId": 1,
           "team_name": "Persepolis FC",
           "team_shortname": "Persepolis FC",
           "team_code": "PFC",
           "team_iscountry": false,
           "team_iscountry_details": {
            "countryId": null,
            "country_name": null,
            "country_shortname": null,
            "country_continentId": null,
            "country_continent": null,
            "country_icon": null
           }
          },
          "away": {
           "teamId": 6003453,
           "team_uid": 44441,
           "team_sportId": 1,
           "team_name": "Al Duhail SC",
           "team_shortname": "Al Duhail SC",
           "team_code": "DUH",
           "team_iscountry": false,
           "team_iscountry_details": {
            "countryId": 174,
            "country_name": "Katar",
            "country_shortname": "QAT",
            "country_continentId": 5,
            "country_continent": "Asya",
            "country_population": 2700000,
            "country_icon": "https://cdn.zporsdata.com/images/flags/medium/qa.png"
           }
          }
         }
        },
        {
         "type": "match",
         "sportId": 1,
         "match_countryId": 393,
         "match_leagueId": 5694,
         "matchId": 22761721,
         "match_seasonId": 74427,
         "match_datetime": {
          "date": "21/09/20",
          "date_formater": "21/09/2020",
          "time": "21:00",
          "timezone": "+03",
          "timezone_offset": 10800,
          "timestamp": 1600711200
         },
         "round_details": {
          "roundId": 5,
          "round_name": 5,
          "round_shortname": null,
          "round_cupId": null,
          "round_statisticssortorder": null
         },
         "match_week": 39,
         "match_result": {
          "home": null,
          "away": null,
          "winner": null,
          "periods": null
         },
         "match_details": {
          "status": {
           "statusId": 0,
           "status_name": "Başlamadı"
          },
          "extended": {
           "cards": null
          },
          "stadiumid": null,
          "removed": false,
          "facts": false,
          "localderby": false,
          "distance": false,
          "weather": null,
          "pitchcondition": null,
          "temperature": null,
          "wind": null,
          "windadvantage": "0",
          "matchstatus": false,
          "postponed": false,
          "cancelled": false,
          "walkover": false,
          "hf": 0,
          "periodlength": 45,
          "numberofperiods": 2,
          "overtimelength": 15,
          "tobeannounced": false
         },
         "match_updated_uts": 1596791063,
         "match_ended_uts": false,
         "match_ptime": false,
         "match_timeinfo": null,
         "teams": {
          "home": {
           "teamId": 9452858,
           "team_uid": 56021,
           "team_sportId": 1,
           "team_name": "AL Taawoun",
           "team_shortname": "Al Taawoun FC",
           "team_code": "ALT",
           "team_iscountry": false,
           "team_iscountry_details": {
            "countryId": 187,
            "country_name": "Suudi Arabistan",
            "country_shortname": "SAU",
            "country_continentId": 5,
            "country_continent": "Asya",
            "country_icon": "https://cdn.zporsdata.com/images/flags/medium/sa.png"
           }
          },
          "away": {
           "teamId": 415560,
           "team_uid": 34060,
           "team_sportId": 1,
           "team_name": "Sharjah FC",
           "team_shortname": "Sharjah FC",
           "team_code": "SHJ",
           "team_iscountry": false,
           "team_iscountry_details": {
            "countryId": 224,
            "country_name": "BAE",
            "country_shortname": "ARE",
            "country_continentId": 5,
            "country_continent": "Asya",
            "country_population": 9400000,
            "country_icon": "https://cdn.zporsdata.com/images/flags/medium/ae.png"
           }
          }
         }
        }
       ]
      },
      {
       "type": "league",
       "sportId": 1,
       "countryId": 393,
       "leagueId": 5695,
       "league_name": "AFC Şampiyonlar Ligi, Grup D",
       "league_code": "AAŞL",
       "seasonId": 74427,
       "current_seasonId": 74427,
       "year": "2020",
       "league_season_type": "Group stage",
       "cuproster_id": null,
       "tournament_level_order": 15000,
       "matches": [
        {
         "type": "match",
         "sportId": 1,
         "match_countryId": 393,
         "match_leagueId": 5695,
         "matchId": 22761899,
         "match_seasonId": 74427,
         "match_datetime": {
          "date": "21/09/20",
          "date_formater": "21/09/2020",
          "time": "18:00",
          "timezone": "+03",
          "timezone_offset": 10800,
          "timestamp": 1600700400
         },
         "round_details": {
          "roundId": 5,
          "round_name": 5,
          "round_shortname": null,
          "round_cupId": null,
          "round_statisticssortorder": null
         },
         "match_week": 39,
         "match_result": {
          "home": null,
          "away": null,
          "winner": null,
          "periods": null
         },
         "match_details": {
          "status": {
           "statusId": 0,
           "status_name": "Başlamadı"
          },
          "extended": {
           "cards": null
          },
          "stadiumid": 2205,
          "removed": false,
          "facts": true,
          "localderby": false,
          "distance": 592,
          "weather": null,
          "pitchcondition": null,
          "temperature": null,
          "wind": null,
          "windadvantage": 0,
          "matchstatus": false,
          "postponed": false,
          "cancelled": false,
          "walkover": false,
          "hf": 0,
          "periodlength": 45,
          "numberofperiods": 2,
          "overtimelength": 15,
          "tobeannounced": false
         },
         "match_updated_uts": 1600635113,
         "match_ended_uts": false,
         "match_ptime": false,
         "match_timeinfo": {
          "injurytime": null,
          "ended": null,
          "started": null,
          "played": null,
          "remaining": null,
          "running": false
         },
         "teams": {
          "home": {
           "teamId": 185559,
           "team_uid": 39733,
           "team_sportId": 1,
           "team_name": "Al-Sadd",
           "team_shortname": "Al-Sadd",
           "team_code": "SAD",
           "team_iscountry": false,
           "team_iscountry_details": {
            "countryId": 174,
            "country_name": "Katar",
            "country_shortname": "QAT",
            "country_continentId": 5,
            "country_continent": "Asya",
            "country_icon": "https://cdn.zporsdata.com/images/flags/medium/qa.png"
           }
          },
          "away": {
           "teamId": 710868,
           "team_uid": 23400,
           "team_sportId": 1,
           "team_name": "AL Nassr",
           "team_shortname": "Al Nassr FC",
           "team_code": "ALN",
           "team_iscountry": false,
           "team_iscountry_details": {
            "countryId": 187,
            "country_name": "Suudi Arabistan",
            "country_shortname": "SAU",
            "country_continentId": 5,
            "country_continent": "Asya",
            "country_population": 33000000,
            "country_icon": "https://cdn.zporsdata.com/images/flags/medium/sa.png"
           }
          }
         }
        },
        {
         "type": "match",
         "sportId": 1,
         "match_countryId": 393,
         "match_leagueId": 5695,
         "matchId": 23030879,
         "match_seasonId": 74427,
         "match_datetime": {
          "date": "21/09/20",
          "date_formater": "21/09/2020",
          "time": "21:00",
          "timezone": "+03",
          "timezone_offset": 10800,
          "timestamp": 1600711200
         },
         "round_details": {
          "roundId": 5,
          "round_name": 5,
          "round_shortname": null,
          "round_cupId": null,
          "round_statisticssortorder": null
         },
         "match_week": 39,
         "match_result": {
          "home": null,
          "away": null,
          "winner": null,
          "periods": null
         },
         "match_details": {
          "status": {
           "statusId": 0,
           "status_name": "Başlamadı"
          },
          "extended": {
           "cards": null
          },
          "stadiumid": null,
          "removed": false,
          "facts": true,
          "localderby": false,
          "distance": 1010,
          "weather": null,
          "pitchcondition": null,
          "temperature": null,
          "wind": null,
          "windadvantage": "0",
          "matchstatus": false,
          "postponed": false,
          "cancelled": false,
          "walkover": false,
          "hf": 0,
          "periodlength": 45,
          "numberofperiods": 2,
          "overtimelength": 15,
          "tobeannounced": false
         },
         "match_updated_uts": false,
         "match_ended_uts": false,
         "match_ptime": false,
         "match_timeinfo": null,
         "teams": {
          "home": {
           "teamId": 514335,
           "team_uid": 8018,
           "team_sportId": 1,
           "team_name": "Foolad Mobarakeh Sepahan SC",
           "team_shortname": "Foolad Mobarakeh Sepahan SC",
           "team_code": "FMS",
           "team_iscountry": false,
           "team_iscountry_details": {
            "countryId": null,
            "country_name": null,
            "country_shortname": null,
            "country_continentId": null,
            "country_continent": null,
            "country_icon": null
           }
          },
          "away": {
           "teamId": 185558,
           "team_uid": 37082,
           "team_sportId": 1,
           "team_name": "Al Ain FC",
           "team_shortname": "Al Ain FC",
           "team_code": "AIN",
           "team_iscountry": false,
           "team_iscountry_details": {
            "countryId": 224,
            "country_name": "BAE",
            "country_shortname": "ARE",
            "country_continentId": 5,
            "country_continent": "Asya",
            "country_population": 9400000,
            "country_icon": "https://cdn.zporsdata.com/images/flags/medium/ae.png"
           }
          }
         }
        }
       ]
      }
     ]
    }
   ]
  }
 }
}


"date" parametresi ile belirtilen tarihe ait karşılaşmaların sonuçlarını listeleyebilirsiniz. "sportId", "countryId", "leagueId" gibi parametreler ile listelenen karşılaşma sonuçlarını belirli hedeflemeler ile filtreleyebilir ve listeme sağlayabilirsiniz. Listelenen veriler "BR" kaynağına aittir ve "countryId", "leagueId" gibi parametrelerle filtreleme yapmak için "BR" kaynağına ait değerleri kullanmanız gerekir. "PreMatches" ve "LiveMatches" üzerinde yer alan "countryId" ve "leagueId" gibi tanımlar bu alanlarda kullanılamaz. 

MatchResult (Karşılaşma Tahmin Sonuçlandırma)
Şu an "Futbol" spor dalına ait "Türkçe(TR)" dil seçeneğinde yer alan market tiplerine ait sonuçlandırmaları gerçekleştirebilirsiniz. 
Ayrıca karşılaşmaların market detaylarında yer alan "market_type" anahtar değeri "false" olan yapılarda sonuçlandırma gerçekleştiremezsiniz.

GET  https://www.zporsdata.com/api/v1/MatchResult?api_key=3c42ee89a5fc18355e3c6b2d294d20655101e785cab339ddcf3c46725f02777d4d&format=json&provider=zporsdata&lang=tr&matchId=123123&market_type=MATCH_RESULT&odd_select=1&sub_val=null

Yukarıda görmüş olduğunuz sorgu adresi bir örnektir. Hizmetinize ait verilere erişmek için yukarıdaki sorgu adresine benzer bir adres oluşturmanız gerekir. Yani size ait "api_key", "format", "provider" gibi parametreleri tanımlamalısınız. Daha sonra işlem yapacağınız karşılaşma ve market tipi durum sorgulama için; "matchId", "market_type", "odd_select", "sub_val" gibi parametreleri tanımlamalısınız. Parametrelerin açıklamalarına, "parametreler" sekmesinden ulaşabilirsiniz. Tüm parametreleri hizmetinize ve amacınıza uygun tanımladığınızda herhangi bir hata ile karşılaşmadan ilgili yapıya ait verilere kolaylıkla erişim sağlarsınız. 


ParametreGerekli mi?TipAçıklama
api_keyevetstringHizmet erişim anahtarınız
langevetstringVeri yapısındaki değerlerin dili
formatevetstringSatın almış olduğunuz hizmette tanımlı olan ve verilerinizin formatını belirten parametredir. (xml ya da json)
providerevetstringHizmetinizin detaylar sayfasında yer alan "Sağlayıcı(Provider)" bilgisini tanımlamalısınız
matchIdevetintegerKarşılaşmanın market seçimine göre sonuçlandırması için gerekli olan en temel parametredir. Bu parametreye, karşılaşmanın "betradarId" değerini tanımlamalısınız. 
market_typeevetstringİlgili marketin detaylarında yer alan "market_type" anahtar değeri bu parametreye tanımlanmaktadır. Yani sonuçlandırma yapmak istediğiniz marketin türü belirtilmektedir. 
odd_selectevetmixedKarşılaşmanın market(oran) listesinde "select_name" olarak yer alan anahtar değerinin tanımlanacağı parametredir. 
sub_valhayırstring | integer
Karşılaşma marketinde yer alan "addr"  ya da "odds_addr" olarak yer alan anahtar değeri "sub_val" parametresine tanımlanır. Örnek; Bir Alt/Üst market seçeneğinde "addr" anahtar değeri "1,5" şeklindedir. Bu değer mevcut marketin 1,5 Alt/Üst olduğunu belirtir ve addr değerinde yer alan "1,5" bilgisi "sub_val" 'a tanımlanır. 

{
 "eventId": "22485155",
 "market_type": "MATCH_RESULT",
 "odd_select": "2",
 "sub_val": null,
 "status": "success"
}


Karşılaşmanın iptal olma durumunda;

{
 "eventId": "20925861",
 "market_type": "MATCH_RESULT",
 "odd_select": "2",
 "sub_val": null,
 "status": "payback",
 "message": {
  "text": "İptal",
  "code": 70
 }
}


API hizmetimizde yer alan "MatchResult" (ürünlerin özelliklerinde "Karşılaşma Tahmin Sonuçlandırma" olarak tanımlanmıştır) karşılaşmaların market yapılarına göre sonuçlandırma aşaması için kullanılmaktadır.

MatchResult yapısı betradarId'ye sahip olan karşılaşmaların "market_type", "odd_select", "sub_val", "matchId" gibi parametrelere gönderilen değerler sayesinde sonuçlandırma işlemini uygulamamıza yardımcı olmaktadır. 

Örnek olarak; 123123 betradarId'ye sahip bir karşılaşmanın maç sonucu tahminine "Ev Sahibi kazanır (1)" şeklinde tanımlama yaptık ve bu tanımlamanın durumunu öğrenmek istiyoruz. Yani tahminimiz doğru mu ya da yanlış mı olduğunu yakalamak istiyoruz. Bunun için "MatchResult" yapısını kullanmamız gerekiyor ve bazı parametre değerlerine ihtiyacımız oluyor. 

MatchResult sayfasında ekstra olarak göndermemiz gereken parametrelere, "parametreler" sekmesinden inceleyebilirsiniz. 

"market_type" parametresine tanımlayacağımız değere; "PreMatches", "PreMatchMarkets", "LiveMatches", "LiveMatchMarkets" gibi karşılaşmaların listelendiği ya da karşılaşmaların market yapılarının listelendiği alanda yer alan "market_type" değerini MatchResult sayfasında ilgili parametreye değer olarak atamamız gerekmektedir. İlgili sayfalarda market alanında yer alan değerlerde "market_type" anahtar değeri "false" olarak görüntüleniyorsa, karşılaşmanın bu market yapısında sonuçlandırma gerçekleşemediğini göstermektedir.

Örnek API Kullanım;

GET  https://www.zporsdata.com/api/v1/MatchResult?api_key=3c42ee89a5fc18355e3c6b2d294d20655101e785cab339ddcf3c46725f02777d4d&format=json&provider=zporsdata&lang=tr&matchId=123123&market_type=MATCH_RESULT&odd_select=1&sub_val=null

Yukarıdaki örnek kullanımla beraber betradarId'si 123123 olan karşılaşmanın ev sahibi takımın kazanıp / kazanmama durumunu kontrol ediyoruz. Karşılaşmanın devam etme ya da bitme durumuna göre MatchResult sayfası size cevaplar döndürecektir. Bu cevaplarda "status" değerinde "success" cevabı gözlemleniyorsa koşulların sağlandığı ve ev sahibi takımın kazandığı anlamına gelmektedir. MatchResult sayfasında dönecek olan cevapların ve tanımların açıklamasına "parametreler" sekmesinden erişebilirsiniz. 


Karşılaşma sonuçlandırma aşamasında alacağınız sorgu cevaplarındaki "status" anahtar değeri sonuçlandırma yapısının karşılığıdır. Yani siz bir koşulu yerine getirdiğinizde, belli bir karşılaşma için sonuçlandırma aşaması için ilgili parametreleri tanımladığınızda "MatchResult" yapısı size sorgunuzun cevabını yansıtır. Bu cevap içerisinde "status" anahtar değeri; "success", "failed", "error", "payback" gibi sonuçlar döndürür.

"status" anahtar değerinde karşınıza çıkan bilgilerin anlam ve tanımları aşağıdaki şekildedir.

"status"  anahtar değeri   Açıklama
successParametrelere tanımlanan değerlere göre mevcut karşılaşmanın, tanımlanan market tipinde ve oran seçimin başarılı / kazandığını belirtir.
failedParametrelere tanımlanan değerlere göre mevcut karşılaşmanın, tanımlanan market tipinde ve oran seçimin başarısız/ kaybettiğini belirtir.
paybackParametrelere tanımlanan değerlere göre mevcut karşılaşmanın, tanımlanan market tipinde ve oran seçimin nötr olduğunu belirtir. Yani "payback" değeri ile karşılaştığınızda market seçimine göre ücret iadesi olması gerektiğini bildirir. "payback" cevabı, bir karşılaşmanın "iptal olma", "ertelenme", "yarıda kalma" gibi durumlarda da karşınıza çıkar ve bu karşılaşma için ücret iadesi gerçekleşmesi gerektiğini "payback" değeri ile yansıtılır.
errorSonuçlandırma yapısında status anahtar değerinde "error" bilgisi mevcutsa, tanımlanan parametrelerde hata olduğunu ya da tanımlanan market yapısına ait sonuçlandırma gerçekleşemediğini gösterir.

MatchDetails (Karşılaşma Detayları)
GET  https://www.zporsdata.com/api/v1/MatchDetails?api_key=3c42ee89a5fc18355e3c6b2d294d20655101e785cab339ddcf3c46725f02777d4d&format=json&provider=zporsdata&lang=tr&matchId=123123&callpage=match_info

ParametreGerekli mi?TipAçıklama
api_keyevetstringHizmet erişim anahtarınız
langevetstringVeri yapısındaki değerlerin dili
formatevetstringListelenen verilerin formatı
providerevetstringVerilerin kaynak(sağlayıcı) tanımı
matchIdevetintegerKaynaklarda yer alan "betradarId" değeri bu alana tanımlanacaktır
callpageevetstring
Karşılaşma detaylarında listelenecek verilerin hangi kategoriye ait olduğunu bu parametre ile berlitmeniz gerekmektedir. Bu parametrede kullanabileceğiniz kategoriler: "match_info, match_timeline, match_squads, match_funfacts, stats_match_situation, match_details, stats_match_form, match_phrases, match_bookmakerodds, stats_match_tableslice"

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<root>
  <MatchDetails>
   <match>
     <type>match</type>
     <matchId>22708823</matchId>
     <sportId>1</sportId>
     <match_countryId>99</match_countryId>
     <match_leagueId>652</match_leagueId>
     <match_unique_leagueId>649</match_unique_leagueId>
     <match_seasonId>77255</match_seasonId>
     <match_datetime>
      <date_formater>21/09/2020</date_formater>
      <date>21/09/20</date>
      <time>13:00</time>
      <timezone>+03</timezone>
      <timezone_offset>10800</timezone_offset>
      <timestamp>1600682400</timestamp>
     </match_datetime>
     <round_details>
      <roundId>12</roundId>
      <round_name>12</round_name>
      <round_shortname />
      <round_cupId />
      <round_statisticssortorder />
     </round_details>
     <match_week>39</match_week>
     <match_coverage>
      <lineup>2</lineup>
      <formations>0</formations>
      <livetable>50839</livetable>
      <injuries>0</injuries>
      <ballspotting>1</ballspotting>
      <cornersonly />
      <multicast>1</multicast>
      <scoutmatch>1</scoutmatch>
      <scoutcoveragestatus>0</scoutcoveragestatus>
      <scoutconnected>1</scoutconnected>
      <liveodds>1</liveodds>
      <deepercoverage>1</deepercoverage>
      <tacticallineup>1</tacticallineup>
      <basiclineup>1</basiclineup>
      <hasstats>1</hasstats>
      <inlivescore>1</inlivescore>
      <advantage />
      <tiebreak />
      <penaltyshootout>2</penaltyshootout>
      <scouttest />
      <venue />
      <matchdatacomplete />
      <mediacoverage>1</mediacoverage>
      <substitutions>1</substitutions>
     </match_coverage>
     <match_result>
      <home>0</home>
      <away>1</away>
      <winner>away</winner>
      <periods />
     </match_result>
     <match_details>
      <status>
        <statusId>6</statusId>
        <status_name>1. Devre</status_name>
      </status>
      <extended>
        <cards />
      </extended>
      <stadiumid>4172</stadiumid>
      <removed />
      <facts>1</facts>
      <localderby />
      <distance>1580</distance>
      <weather />
      <pitchcondition />
      <temperature />
      <wind />
      <windadvantage>0</windadvantage>
      <matchstatus>live</matchstatus>
      <postponed />
      <cancelled />
      <walkover />
      <hf>0</hf>
      <periodlength>45</periodlength>
      <numberofperiods>2</numberofperiods>
      <overtimelength>15</overtimelength>
      <tobeannounced />
     </match_details>
     <match_updated_uts>1600683491</match_updated_uts>
     <match_ended_uts />
     <match_ptime>1600682407</match_ptime>
     <match_timeinfo>
      <injurytime />
      <ended />
      <started />
      <played />
      <remaining />
      <running />
     </match_timeinfo>
     <teams>
      <home>
        <teamId>121230</teamId>
        <team_uid>3370</team_uid>
        <team_sportId>1</team_sportId>
        <team_name>Shenzhen FC</team_name>
        <team_shortname>Shenzhen FC</team_shortname>
        <team_code>SHE</team_code>
        <team_iscountry>1</team_iscountry>
        <team_iscountry_details>
         <countryId>44</countryId>
         <country_name>Çin</country_name>
         <country_shortname>CHN</country_shortname>
         <country_continentId>5</country_continentId>
         <country_continent>Asya</country_continent>
         <country_population>1339724852</country_population>
         <country_icon>https://cdn.zporsdata.com/images/flags/medium/cn.png</country_icon>
        </team_iscountry_details>
      </home>
      <away>
        <teamId>121231</teamId>
        <team_uid>3371</team_uid>
        <team_sportId>1</team_sportId>
        <team_name>Shandong Luneng</team_name>
        <team_shortname>Shandong Luneng</team_shortname>
        <team_code>SDL</team_code>
        <team_iscountry>1</team_iscountry>
        <team_iscountry_details>
         <countryId>44</countryId>
         <country_name>Çin</country_name>
         <country_shortname>CHN</country_shortname>
         <country_continentId>5</country_continentId>
         <country_continent>Asya</country_continent>
         <country_population>1339724852</country_population>
         <country_icon>https://cdn.zporsdata.com/images/flags/medium/cn.png</country_icon>
        </team_iscountry_details>
      </away>
     </teams>
   </match>
   <stadium>
     <stadiumId>4172</stadiumId>
     <name>Jinzhou Stadyumu</name>
     <city>Dalian</city>
     <country>Çin</country>
     <state />
     <capacity>30775</capacity>
     <googlecoords>39.095164,121.718559</googlecoords>
     <pitchsize />
     <country_details>
      <id>44</id>
      <short_name>CHN</short_name>
      <icon>https://cdn.zporsdata.com/images/flags/medium/cn.png</icon>
      <continentid>5</continentid>
      <continent>Asya</continent>
      <population>1339724852</population>
     </country_details>
   </stadium>
   <league>
     <leagueId>652</leagueId>
     <sportId>1</sportId>
     <countryId>99</countryId>
     <uniqueLeagueId>649</uniqueLeagueId>
     <name>Çin Süper Ligi</name>
     <abbr>ÇSL</abbr>
     <seasonid>77255</seasonid>
     <currentseason>77255</currentseason>
     <year>2020</year>
     <seasontype>21</seasontype>
     <seasontypename>Group stage</seasontypename>
     <seasontypeunique>91</seasontypeunique>
     <groupname>A</groupname>
     <livetable>50839</livetable>
     <roundbyround>1</roundbyround>
     <tournamentlevelorder>1</tournamentlevelorder>
     <tournamentlevelname>1st level</tournamentlevelname>
     <outdated />
   </league>
   <country>
     <countryId>99</countryId>
     <name>Çin</name>
     <country_details>
      <id>44</id>
      <name>Çin</name>
      <short_name>CHN</short_name>
      <icon>https://cdn.zporsdata.com/images/flags/medium/cn.png</icon>
      <continentid>5</continentid>
      <continent>Asya</continent>
      <population>1339724852</population>
     </country_details>
   </country>
   <season>
     <seasonId>77255</seasonId>
     <uniqueLeagueId>649</uniqueLeagueId>
     <name>Çin Süper Ligi 2020</name>
     <abbr>CSL 2020</abbr>
     <start_season>
      <time>00:00</time>
      <date>25/07/20</date>
      <timezone_offset>0</timezone_offset>
      <updated_timestamp>1595635200</updated_timestamp>
     </start_season>
     <end_season>
      <time>23:59</time>
      <date>31/12/20</date>
      <timezone_offset>0</timezone_offset>
      <updated_timestamp>1609459199</updated_timestamp>
     </end_season>
     <currentseasonid>77255</currentseasonid>
     <year>2020</year>
   </season>
   <manager>
     <home>
      <managerId>65402</managerId>
      <name>Cruyff, Jordi</name>
      <fullname />
      <birthdate>
        <time>00:00</time>
        <date>09/02/74</date>
        <timezone_offset>0</timezone_offset>
        <updated_timestamp>129600000</updated_timestamp>
      </birthdate>
      <nationality>
        <id>150</id>
        <name>Hollanda</name>
        <short_name>NED</short_name>
        <icon>https://cdn.zporsdata.com/images/flags/medium/nl.png</icon>
        <continentid>1</continentid>
        <continent>Avrupa</continent>
        <population>16600000</population>
      </nationality>
     </home>
     <away>
      <managerId>1374497</managerId>
      <name>Xiaopeng, Li</name>
      <fullname>Li, Xiaopeng</fullname>
      <birthdate>
        <time>00:00</time>
        <date>05/11/75</date>
        <timezone_offset>0</timezone_offset>
        <updated_timestamp>184377600</updated_timestamp>
      </birthdate>
      <nationality>
        <id>44</id>
        <name>Çin</name>
        <short_name>CHN</short_name>
        <icon>https://cdn.zporsdata.com/images/flags/medium/cn.png</icon>
        <continentid>5</continentid>
        <continent>Asya</continent>
        <population>1339724852</population>
      </nationality>
     </away>
   </manager>
   <jerseys>
     <home>
      <player>
        <base>ff4848</base>
        <sleeve>060505</sleeve>
        <number>ffffff</number>
        <type>short_sleeves</type>
        <sleevelong>ff4848</sleevelong>
        <real>1</real>
      </player>
      <GK>
        <base>ffff00</base>
        <sleeve>ffff00</sleeve>
        <number>000000</number>
        <real>1</real>
        <type>short_sleeves</type>
      </GK>
     </home>
     <away>
      <player>
        <base>ff3300</base>
        <sleeve>cc3300</sleeve>
        <number>0000ff</number>
        <real>1</real>
        <type>short_sleeves</type>
      </player>
      <GK>
        <base>33cc66</base>
        <sleeve>33cc66</sleeve>
        <number>ffffff</number>
        <real>1</real>
        <type>short_sleeves</type>
      </GK>
     </away>
   </jerseys>
  </MatchDetails>
</root>


{
 "MatchDetails": {
  "match": {
   "type": "match",
   "matchId": 22708823,
   "sportId": 1,
   "match_countryId": 99,
   "match_leagueId": 652,
   "match_unique_leagueId": 649,
   "match_seasonId": 77255,
   "match_datetime": {
    "date_formater": "21/09/2020",
    "date": "21/09/20",
    "time": "13:00",
    "timezone": "+03",
    "timezone_offset": 10800,
    "timestamp": 1600682400
   },
   "round_details": {
    "roundId": 12,
    "round_name": 12,
    "round_shortname": null,
    "round_cupId": null,
    "round_statisticssortorder": null
   },
   "match_week": 39,
   "match_coverage": {
    "lineup": 2,
    "formations": 0,
    "livetable": 50839,
    "injuries": 0,
    "ballspotting": true,
    "cornersonly": false,
    "multicast": true,
    "scoutmatch": 1,
    "scoutcoveragestatus": 0,
    "scoutconnected": true,
    "liveodds": true,
    "deepercoverage": true,
    "tacticallineup": true,
    "basiclineup": true,
    "hasstats": true,
    "inlivescore": true,
    "advantage": null,
    "tiebreak": null,
    "penaltyshootout": 2,
    "scouttest": false,
    "venue": false,
    "matchdatacomplete": false,
    "mediacoverage": true,
    "substitutions": true
   },
   "match_result": {
    "home": 0,
    "away": 1,
    "winner": "away",
    "periods": null
   },
   "match_details": {
    "status": {
     "statusId": 6,
     "status_name": "1. Devre"
    },
    "extended": {
     "cards": null
    },
    "stadiumid": 4172,
    "removed": false,
    "facts": true,
    "localderby": false,
    "distance": 1580,
    "weather": null,
    "pitchcondition": null,
    "temperature": null,
    "wind": null,
    "windadvantage": 0,
    "matchstatus": "live",
    "postponed": false,
    "cancelled": false,
    "walkover": false,
    "hf": 0,
    "periodlength": 45,
    "numberofperiods": 2,
    "overtimelength": 15,
    "tobeannounced": false
   },
   "match_updated_uts": 1600683491,
   "match_ended_uts": false,
   "match_ptime": 1600682407,
   "match_timeinfo": {
    "injurytime": null,
    "ended": null,
    "started": null,
    "played": null,
    "remaining": null,
    "running": false
   },
   "teams": {
    "home": {
     "teamId": 121230,
     "team_uid": 3370,
     "team_sportId": 1,
     "team_name": "Shenzhen FC",
     "team_shortname": "Shenzhen FC",
     "team_code": "SHE",
     "team_iscountry": true,
     "team_iscountry_details": {
      "countryId": 44,
      "country_name": "Çin",
      "country_shortname": "CHN",
      "country_continentId": 5,
      "country_continent": "Asya",
      "country_population": 1339724852,
      "country_icon": "https://cdn.zporsdata.com/images/flags/medium/cn.png"
     }
    },
    "away": {
     "teamId": 121231,
     "team_uid": 3371,
     "team_sportId": 1,
     "team_name": "Shandong Luneng",
     "team_shortname": "Shandong Luneng",
     "team_code": "SDL",
     "team_iscountry": true,
     "team_iscountry_details": {
      "countryId": 44,
      "country_name": "Çin",
      "country_shortname": "CHN",
      "country_continentId": 5,
      "country_continent": "Asya",
      "country_population": 1339724852,
      "country_icon": "https://cdn.zporsdata.com/images/flags/medium/cn.png"
     }
    }
   }
  },
  "stadium": {
   "stadiumId": "4172",
   "name": "Jinzhou Stadyumu",
   "city": "Dalian",
   "country": "Çin",
   "state": null,
   "capacity": "30775",
   "googlecoords": "39.095164,121.718559",
   "pitchsize": null,
   "country_details": {
    "id": 44,
    "short_name"